Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orális szex-szel fogadó,...

Orális szex-szel fogadó, passzív félként (tehát engem részesítettek orális szexben) el lehet kapni HIV fertőzést, illetve ha igen, mekkora ennek az esélye? 22/F

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
El lehet kapni, feltéve ha a másik fél fertőzött volt. Ha van rá esély, vagy tudod, hogy az volt, akkor ez a kérdés nem ide való, hanem azonnal doki, és vizsgálat.
2011. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges, ha a partner fertőzött, és mindkettőtök bőrén van kisebb friss sérülés, akkor lehetséges, hogy a véren keresztül átmenjen. De gyakorlatilag nem igazán esélyes, nyálban alapból nincs a vírus.
2011. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
El lehet. Nagy a veszélye. Ha csak te vagy az a 0,00001 %, akkor pont elég.
2011. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel együtt ha fertőzött partnerrel voltál, mihamarabb doki, és teszt.
2011. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon a HIV fertőzöttek száma nagyon alacsony. Konkrétan Veszprém megyében kevesebb mint 50 regisztrált beteg van. Ha ehhez hozzáadjuk a nem regisztráltakat, még akkor is max 150 fő fertőzött a 350000 lélekszámú megyéből, és ennek nagy része vagy homoszexuális, vagy drogos, vagy örömlány. Ha egy HIV fertőzöttel szeretkezel óvszer nélkül, akkor is kevesebb mint 10% annak az esélye, hogy megfertőződsz. Az orális szex esetében pedig még kissebb az esély.

Szóval szerintem ha normális partnered van, és nem a sarkon álló lánnyal szeretnél kéjelegni, akkor konkrétan 0 az esélye, annak, hogy megfertőződj.


A számadatokat a PTE ÁOK AIDS és STD prevenció című kurzusán hallottam, szóval nagyjából hitelesek.

Egy medikus

2011. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a partnerem fertőzött volt e, és nincs is esélyem ezt megtudni, a tesztet természetesen megcsináltatom ez nem kérdés, csak jelen pillanatban kétségbe vagyok esve, hogyha már egy ilyen hibát ész nélkül elkövettem arra lennék kíváncsi, hogy mekkora lehet mégis ennek a veszélye (semmilyen friss sérülésről nem tudok a péniszemen, illetve a lány szájában sem)
2011. máj. 12. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:

nem látható, azaz mikro repedés - sérülés is elég.

De ne haragudj, miért kell ismeretlenekkel ilyesmit csinálni?:(

2011. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hm.. épp 2 napja volt a tv-ben, hogy magyarországon 30%-al nőtt a hiv fertőzöttek száma az elmúlt időszakban...

ne játszatok, egy életetek van.

:(

2011. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az Egyesült Királyságban élek jelenleg, így a különböző statisztikai adatok erre az esetre nem relevánsak. Ami a hülyeségemet illeti, mélységesen megbántam, fohászkodom azért, hogy megússzam pár álmatlan éjszakával.
2011. máj. 12. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:

van bizonyos lappangási ideje, pár hónap, úgyhogy még várnod kell ha friss :(

remélem az ijedelem elég lesz , ezentúl vigyázol és természetesen,hogy negatív tesztel zárod eme incidenst!:)

2011. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!