Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet a bajom? 3 hete fáj...

Keditt kérdése:

Mi lehet a bajom? 3 hete fáj a torkom 20 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Volt valaki hasonló helyzetben? 3 hete torokfájással küzdök de csak akkor fáj amikor nyelek.Bal oldalon kezdődött,fülbe sugárzó fájdalommal aztán középen fájt majd jobb oldalon egy pár napig.Most újra középen.Napközben van amikor szinte egyáltalán nem fáj már azt hiszem,hogy helyrejön de estére megint kezdődik minden elölről :( Orvosom Rovamycine 3 millió NE filmtablettát írt ki tegnap óta azt szedem. Már gégerákra is gondoltam mert azelőtt erős dohányos voltam :S 32 éves vagyok.
2011. máj. 26. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Tuti nem vagy gégerákos. Egyébként meg menj el fü-orr gégészetre és nézesd meg magad.

A gégerák tünetei ezek:


◦rekedtség, köhögés, ami nem akar elmúlni

◦csomóérzés, idegentest érzése a torokban

◦a tumor növekedése során jelentkező fájdalom

◦súlyvesztés

◦szagos lehelet

◦gyakori csuklás étkezés után

◦esetenként nyelési nehézség

◦duzzadt, megnagyobbodott nyirokcsomó észlelése a nyakon

2011. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy biztos: a gégerák nem fáj, és nem is a torkodban van, hanem a nyakad közepén, ha megtapogatod, érzel ott egy kemény dudort. Emiatt legyél egész nyugodt, ráadásul ha rákos lennél, nem is tudtál volna teherbe esni. :)


Szedd be a gyógyszert, próbálj sós vízzel gargalizálni (az a babának sem árt), nem igyál sem forrót, sem hideget. Ha még így sem múlik el, akkor sem biztos, hogy nagy a baj, allergia is okozhatja és az gyanús, hogy csak este fáj. Talán akkor kevesebbet iszol vagy akkor szellőztetsz és bejön az allergén, bármi lehet.

2011. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, nem értem, miért gondolsz gégerákra...a dokid mit mondott? A gyógyszer, amit felírt, baktérium fertőzésekre van. Nézd:

[link]

2011. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Gégerákra a szinte folyamatos nyelési fájdalom miatt gondoltam és azért is mert gyanús,hogy ennyire elhúzódik... Azt tudom,hogy amit a doki felírt az egy terhesség alatt is szedhető antibiotikum :) Amúgy egész nap szellőztetve van de persze ettől még lehet allergia is bár a környezetemben semmi változás nem történt.Doki vérbőnek ítélte a torkom ennyi. Gégészeten is voltam ahol azt javasolták,hogy eszegessek mézet bár már legszívesebben a gégész hajára kenném inkább :D
2011. máj. 26. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt írják a tájékoztatóban:

- Terhes nők toxoplasmosisának (a Toxoplasma gondii nevű egysejtű, sejten belül élősködő kórokozóval történő fertőzés) kezelésére. A kórokozó a méhlepényen áthatolva a magzatnál agyvelő-gyulladást okozhat, ezért a terhesség alatt bekövetkező friss fertőzés veszélyes lehet.


Persze nem biztos, hogy te ezért kaptad, de a gyógyszer továbbra is bakteriális fertőzésre van, minek akkor a méz???

2011. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert a méz jó a fájós torokra. Ennyi.

Ártani biztosan nem fog.

2011. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ennek én is utánanéztem mielőtt kiváltottam a gyógyszert,Többek között felső és alsó légúti fertőzésekben is alkalmazzák és azt írja,hogy bár nem végeztek klinikai vizsgálatokat terhes nőknél való alkalmazásánál de már évek óta biztonságosan használják.
2011. máj. 26. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!