Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem gyógyulok már meg a...

Miért nem gyógyulok már meg a náthából?

Figyelt kérdés

Már 3 hete beteg vagyok.

Lázzal és mandulagyulladással kezdődött. (Mandulagyulám még gyerekkoromban sem volt, csak sima torokgyulám.)

Ezzel egy időben náthás is lettem, ami már 2.5 hete tart. Hiába infralámpáztam, csak rosszabb lett.

Gőzöltem is, de az sem segített.

Folyton fújom az orrom, de mindig tele van, el van dugulva. Használtam tengeri vizes orrcseppet is.

Miért nem múlik már el a náthám? Ritkán szoktam beteg lenni, de akkori általában 3-5 nap alatt meggyógyulok.


Orvoshoz nem akarok menni, mert ő a mandulagyulámat sem látta, pedig akkor már napok óta fájt a torkom, mindenem. Csak az ügyeletes orvos látta másnap.


2009. márc. 16. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, pedig a kérdésed tartalmához és hangneméhez legjobban illeszkedő válasz: Miért nem mész már el orvoshoz?


Tényleg nem akarlak bántani, mert nem te vagy az egyetlen, de miért félünk az orvostól? Most már csak vizitdíjat sem kell fizetni! :) Az orvosok szakemberek, akik arra szánták az életüket, hogy segítsenek az embereknek, ha betegek. Ha elmész hozzá, nyugodtan mondd meg az igazat, nem fogja leharapni a fejed. Lehet, hogy kapsz egy kis letolást, amiért nem mentél el a mandulagyulával, de ne szívd mellre, ez egy szabad ország, azt csinál mindenki magával, amit akar.

Remélhetőleg nincs komoly bajod, de az orvos fog tudni segíteni azon is, ha meg mégis valami probléma van, jobb mielőbb megtudni és kezeltetni.

Még valami: nem tudom, hány éves vagy, de minden jel arra utal, hogy felnőtt ember. Tanuld meg értékelni és megbecsülni önmagad, gondolj magadra úgy, mint egy olyan önálló emberi személyre, akivel tisztelettel kell bánni. Az orvosokat sokan "túltisztelik": nem az érdemeiket kisebbítendő mondom, de az orvos is csak egy képzett szakember, aki nyújt számodra egy szolgáltatást, éppúgy, mint a fodrász. Te döntöd el, hogy igénybe veszed-e. Nem szívességből teszi, hanem fizetnek neki érte. Szükséged van a segítségére, de nem vagy neki alárendelve.


Jól teszed egyébként, hogy nem mész el minden üggyel-bajjal a dokihoz, de ha gond van, akkor meg ne habozz!

Csak azért írtam ilyen hosszan, hogy biztassalak, hogy fordulj nyugodtan orvoshoz, de egyetlen szót sem sértésnek szántam!

Jobbulást! :)

2009. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Felfigyeltem irásodra-szeretnék válaszolni.Én is évekkel ezelőtt minden évben télen ilyen gondokkal küzködtem,sőt férjem is.nem voltunk képesek kimászni a megfázásbol.Mostmár tudom miért.Az inmunrendszert kell erősíteni.Valami oknál fogva legyen az egy erős stressz,vagy folyamatos stressz bármi,legyengül az inmunrendszer nem ellenálló a baktériumok vírusokkal szemben és jönnek sorba a nyavalyák.
2009. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most már muszáj elmenni orvoshoz.

Erre már antibiotikum kell. S utánna majd erősíted az immunrendszered.

2009. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A mandulagyulámmal is voltam nála, de mint írtam, ő nem látott semmit. Ezért másnap már az ügyeleten voltunk, ahol a doki mondta mi bajom. Írt fel antibiotikumot és köptetőt. Ezek után miért mentem volna vissza a háziorvosomhoz? Főleg,hogy hétvége volt.

Sajnos olyan, hogy nem nagyon hiszi el ha az embernek baja van.

Van egy 1éves kisfiam, a rendelő 4 kilométerre van, nincs segítségem, mert a férjem 100kmre ment dolgozni. A kisfiam akkor kel, amikor a rendelésnek már vége van.

Gondoltam, itt kapok valami házipraktikás tanácsot, hogy mit tehetnék.

2009. márc. 16. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit túl erélyes hangnemet ütöttem meg a válaszomban, nem ismertem a részleteket! Elnézést!
2009. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, az tud a legtöbbet segíteni. És ne nyugodj bele hogy nem ír semmit. Mondd meg hogy neked el kell látni a gyereked.
2010. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!