Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális, hogy 2O évesen...

Normális, hogy 2O évesen 12órát alszom?

Figyelt kérdés
Van, hogy tornázok az egyik nap, vagy jövök megyek, máskor egész nap fekszek, és akkor is fáradt vagyok, ha 1O órát alszok, meg akkor is, ha 7et. Féljek??
2011. jún. 6. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
laptopról írsz és nem tudod melyik a 0-a?
2011. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De irigyellek, hogy ennyit alhatsz. :) Ha egész nap fekszel, ne csodálkozz, hogy bepunnyadsz, aludnál állandóan és fáradt vagy.
2011. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

- Vizsgáltasd ki magad,

- szedj multivitamint,

- táplálkozz egészségesen,

- és keresd meg a billentyűzeten a nullát, mert ez nem írógép, bаszod...

2011. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Smartguy86 ***** válasza:
Vitaminhiány + ne csak egyik nap tornázz, hanem minden nap. Foglald le magad, mert nem használsz elég energiát. De a legelső a vitaminpótlás legyen! Szedj multit, és táplálkozz máshogyan!
2011. jún. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ne félj

de ha ua. 10 óra után, mint 7 után- akkor aludj 7-et és utána nyertél 3 órát!

szerintem elégnek kell lenni ilyen korban 7-8 órának!

tudatosítsd elalvás előtt: pihenten ébredek 6-kor.

(vagy akkor, amikor kell- én ezzel óra nélkül pontosan felébredek -öö... relatív pihenten)

2011. jún. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vree ***** válasza:
A sok alvástól elfáradsz, ez nem meglepő. Hogy érzed magad akkor, ha normálisan alszol? Mondjuk kb. 8 órát.
2011. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Higgany ***** válasza:
Az egész napos fekvésben jobban el lehet fáradni mint a melóban!
2011. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Erre én is hajlamos vagyok, nagyon rossz, tiszta időpazarlás. :) Ha hagynák, akkor képes lennék átaludni az egész napot is.

Én úgy vettem észre, hogy a gond a rendszertelenséggel van. Nincs megszokott életritmusom, nem kell adott időben felkelnek, nem mindig ugyanakkor reggelizek és megyek el aludni. Nincs rendszeres napirendem. Amíg mindig előadásra kellett járni, addig nem volt gond felkelni viszonylag normális időben akkor sem.

2011. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Smartguy86 ***** válasza:

Utolsóban van igazság! A bioritmus nem tud beállni, mert rendszertelen az alvás. Emellett fontos megjegyezni, hogy az alvás csak sötétben pihentető, mivel ez evolúciósan így alakult ki az embernél - a koponyacsonton átszűrődő fényt érzékeli egy szerv - ez az SCN, a hipotalamusz előtt elhelyezkedő mag. Ha nap közben alszol, akkor a melatonin hormon termelésed közel sem lesz akkora, mint sötétben, így az alvás nem pihentető, csak alszol, de inkább fáradsz - a vérnyomásod átáll a fekvő helyzet miatt, és mikor felkelsz, csak nagy erőfeszítések árán tud visszaállni, ami már önmagában fárasztó. Emellett persze sok más is befolyásolja a fáradtságot, pl a vitaminhiány, a vérszegénység, a szellemi és fizikai kimerültség (ha szellemi több, akkor a fizikai fáradtság pihentetőleg hat a neuronokra!!! Ez fontos - sport + tanulás kiegészítik egymást!).


Ezeket tartsd észben, mikor rendszertelenül alszol!

2011. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

...Csak éppen írni nem tudok. De úgyis értitek, előző tökjól leírta.


Múltkor találtam valami cikket, amiben azt írták le, hogy hogyan lehet megtalálni az egyéni alvásigényünket, amikor egy idő után ébresztőóra nélkül is fel tudsz kelni.

[link]

Ennek mondjuk nem tudom mennyi alapja van (ilyenkor idegesítő, hogy szinte sehol nem közlik a forrásokat).

2011. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!