Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lassan 3 hete a megfázás...

Lassan 3 hete a megfázás szélén állok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Azóta majdenm minden nap ittam 1 Calcimusc ampullát/kalciumot, illetve magnézium pezsgőtablettát+ Lenkei alap multivitamint szedek. Szóval azt furcsállom, hogy én még soha nem jártam így..vagy sikerült ilyen-olyan csodaszerekkel visszafojtani, vagy pár napon belül rendesen kijött rajtam. Most viszont nem tudok kibillenni ebből a köztes állapotból, és már nagyon idegesítő. Mi a teendő? Hagyjam abba ezeket a cuccokat, hogy végigmenjen rajtam a betegség? 19/L
2011. jún. 7. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is nátha, hanem allergiás lettél.
2011. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
Ártani nem árthatnak a betegségednek. Igazából nem értem, hogy mit jelent az, hogy a "szélén állsz"? Biztos, hogy megfázás az? Mit érzel pontosan?
2011. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Allergia is lehet, attól is kaparhat a torok, folyhat az orr...
2011. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
POnt azt néztem, hogy senki nem használ ilyen kifejezést, pedig a családban nálunk nagyon elterjedt eza szóhasználat:D Azt jelenti, hogy régóta kerülget, tehát érzem, hogy reggelenként kapar a torkom, be vagyok rekedve, néha köhögőrohamokat kapok..Ezek a tünetek tényleges megfázás előtt 1-2 napig szoktak tartani, aztán elhatalmasodik rajtam a betegség..de most hetek óta csak 'készülődik'. nem hiszem, hogy allergia lenne. Anyu szerint ezek a vitaminok, meg pezsgőtabletták nem hagyják, hogy kialakuljon, de ahhoz sem elegek, h a szervezetem ezek segítségével legyőzze a kezdődő betegséget.
2011. jún. 7. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj el sportolni. Az is erősíti a szervezeted. Biciklizz vagy fuss, hisz jó az idő. Igyál sok-sok folyadékot, min. napi 2 litert. Egyébként jobbulást kívánok! :)
2011. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Raffi ***** válasza:
Talán valami felső légúti betegség. Ne igyál hideget, hagyd abba a multivitaminokat (lehet allergiás reakciót vált ki, pld. köhögési roham) de vegyél a patikában torok fertőtlenítőt. Ártani nem árt, de a torok kaparást például nálam a Solmucol megszüntette.
2011. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Smartguy86 ***** válasza:
Hát az tévedés anyukád részéről. Nincs benne logika. A vitaminok nem gyógyszerek, azok nem akadályoznak meg semmit. A szervezetednek szüksége van rájuk a megfelelő működéshez, de a betegség attól még kitörhet rajtad. Olyan lehet, hogy a szervezeted nem bír vele, de az akkor már idült fertőzés lenne, valami gyulladásos folyamat vagy góc (pl mandulagyulladás) okozhatná - de ezt orvostól kell megkérdezni!
2011. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!