Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért volt megint hasmenésem?

Miért volt megint hasmenésem?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja volt egy ilyen hasmenéses fertőzés szerű megbetegedésem,akkor odáig jutottam,hogy el is ájultam,azt hogy ettől volt-e az ájulás,azt nem tudom.Aztán 2 héttel később megint kijött,akkor 3 napig tartott az egész.Kezelték persze mind a kétszer:Laktívval,Norma-Flore-ral meg Bolus adstringens-sel.Most eltelt körülbelül 2 hónap és ma hirtelen hasmenésem lett.Nem is reggel,hanem az előbb.Tegnap nagyon fájt a hasam,meg szombaton is,de én azt gondolom,hogy azért fájt,mert hirtelen ettem meg az ebédet(siettem a buszra).Ma pedig ettem reggelire 1 margarinos-paprikás kenyeret,utána Emotion-t ittam(jostás szénsavas üdítőital),aztán két bundáskenyeret is megettem.Teljesen híg volt a széklet.A nem régi vizsgálat eredménye azt mutatta ki,hogy mindenre negatív vagyok.

Akkor mi a bajom és mit tehetnék ellene?

15/L


2011. jún. 14. 16:11
 1/3 A kérdező kommentje:

Amikor sok rágót eszek,vagy sok cukrot,meg tojást,akkor előfordul hasmenés.Tojást ma a bundás kenyérben ettem,abban elég sok fehérje és ezzel fenil-alanin is található.Ez igaz,vagy csak én gondolom így?

És akkor ez lehet a bajom:

[link]

?

2011. jún. 14. 18:17
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem viszont inkább kicsit jobban figyelj oda táplálkozásodra. Ne egyél egyszerre sokat, csak részltetekben, ne terheld túl az emésztőrendszered, ne várd meg ameddig totál éhes leszel, és igyál napi másfél-2 liternyi szénsavmentes ásványvizet!!!Ha ezek megvannak figyeld meg, hogy sokkal jobb lesz! Jah ne egyél zsírosat ez is fontos (legalábbis ne sokat). Egyébként említetted a rágógumit...gondolom cukormentes, mentolos rágó...mivel nem tartalmaz cukrot, csak édesítőszert, ez pedig szorbit (is a többi mellett). A szorbitnak van egy olyan jó tulajdonsága, hogy elég egy picit is túladagolni, és azonnal hasmenést okoz. Ha egy termék 10%-nál több szorbitot tartalmaz akkro kötelező ráírni, és rajta is van a rágón: nagyobb menyniség fogyasztása hashajtó hatású. Kicsit próbáld visszfogni a fogyasztását. Én személy szerint hiperérzékeny vagyok az ilyenekre sajnos, 2 szem rágó és végem van :S
2011. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tojás pedig egészséges. Hogyha úgy érzed meghajt a tojás is akkor mellőzni kell az étrendből. (egyébként én tej,-és tojásérzékeny vagyok, mindkettőben van egy bizonyos fehérjecsoport amit képtelen vagyok megemészteni). Kihagyom az étrendemből mindkettőt, igaz, hogy pokolian nehéz, de legalább nem vagyok rosszul.
2011. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!