Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minden szteroid tartalmú...

Minden szteroid tartalmú gyógyszertől meg lehet hízni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. izületi gyulladásra szedett szteroidos gyógyszerekre...
2011. jún. 16. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2011. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :S
2011. jún. 16. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos igen. A molekula más, de a hatásmechanizmus ugyanaz (így sajnos a mellékhatások is).
2011. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem elkerülhető valahogy a kezelés...egyébként milyen betegségekben alkalmazzák?
2011. jún. 16. 15:33
 5/8 anonim válasza:

Én vastagbélgyulladásos vagyok, és ebből adódóan vannak ízületi gyulladásaim is. Szteroidot kaptam amikor a vastagbélgyulladással kapcsolatos tünetek vannak és a többi gyógyszerre nem reagálok, vagy konkrét az ízületi gyulladásra, csontgyulladásra kaptam. Talán az egyik legerősebb szteroidot, medrolt kaptam, amikor ismét erre kerül sor igyekszem mondani hogy nem lehet-e elkerülni, de hát nemleges választ kapok, és ismét szedni kell...


Hízni nem feltétlenül hízol tőle... függ attól mennyi ideig szeded és milyen mennyiségben szeded a szteroidot. Pl ha nem nagy mennyiség akkor maximum a bőröd kippattoghat de nem hízol 1kg-nál többet... Ha hosszabb ideig szeded, én kb most 2-3hónapig, azt látod hogy híztál, persze kg-ban nem biztos hogy észrevehető. 3 hónap alatt 2kgot híztam persze a testemen többnek látszik. Ez azért van mert a szteroid felpuffaszt, az arcom kicsit olyan volt mint egy kis hörcsögnek.


Összegezve, nem feltétlenül hízik az ember tőle, ezt cáfolom, csak akkor ha hosszú ideig szedi, és egy két nap alatt, max egy hét alatt elmúlik a puffadás ha abbahagyjuk a szedését.

2011. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szteroidok nem "hízlalnak", hanem megkötik a szervezetben a folyadékot, ezért tűnik "puffadtnak" az, aki hosszú távon szedi (mellékvesekéreg-hormonok), s ezért adnak mellé mindig vízhajtót is káliummal.
2011. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vízhajtót nem adnak mindig hozzá, a káliumot meg nem a vízhajtó miatt adnák.

A glükokortikoidoktól átrendeződnek a zsírraktárak (tartós használat mellett), ugyanakkor a végtagok izmai némileg leépülnek, emiatt jön létre a Cushing-szindrómára is jellemző alkat (centrálisan elhízott, relatíve vékony végtagokkal). Hangsúlyozom, itt a tartós alkalmazásra kell gondolni (kb. 6 hónap és afelett). A gyulladáscsökkentő szteroidok csökkentik a vér káliumszintjét, ezért a kálium pótolandó, általában Panangint (kálium és magnézium) adnak, de szedhető kálium-citrát és egyéb káliumkészítmények is.

2011. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A szteroidok nem hizlalnak, hanem megkötik a szövetekben a vizet, és ezért lehet súlygyarapodás.De ugy tudom étvágyat is hoz a gyógyszer. A medrol egy nagyon erős gyógyszer, édesanyám is ezt szedi izületi problémára. Káliumot mindenképpen kell szedni mert a szteroid és a viz felboritja a kálium-nátrium szintet ami életveszélyes is lehet. Vizhajtó mellé mindenképpen kell, mert kiürül a szervezetből a kálium.
2012. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!