Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhimlő fertőzést az is...

Bárányhimlő fertőzést az is tud továbbítani, aki már volt beteg?

Figyelt kérdés

Hivatalosak vagyunk egy családi programra, ahol egy gyerkőc most gyógyult ki bárányhimlőből, viszont van egy kistesója, akiben elképzelhető, hogy még csak lappang (jelenleg tünetmentes)... Viszont szeretnénk babalátogatóba is menni utána (pont amiatt, hogy az említett baba a bárányhimlős gyerkőcök miatt nem jön az eseményre), de felmerült a kérdés, hogy ha mi át tudjuk-e adni ilyen közvetett módon?

Tudom, hogy cseppfertőzéssel terjed, és a környezetében szinte mindenki elkapja, de hát mi már gyerekként átmentünk ezen, de azt meg nem akarnánk semmiképp, hogy mi vigyük át...


2011. jún. 17. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak cseppfertőzéssel terjed hanem tárgyak útján is és mivel vándorvírusról van szó, nem is kell megfognotok a gyereket ahhoz, hogy a ruhátokon továbbvigyétek.
2011. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem mennék babalátogatóba úgy, hogy előtte bárányhimlő esélyes gyerekkel játszottam, ha én lennék, akihez látogatóba mész, be se engednélek:-D
2011. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Amúgy persze, jelenleg is úgy áll a helyzet, hogy max én megyek előtte hozzájuk, és onnan megyek a családi ebédre... csak vannak még néhányan, akik most mentek volna, mert nagyon ritkán tudnak csak menni babalátogatóba, de korábban sem tudnak odaérni.. de hát akkor ennyi... :(


csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem kérik meg azt a családot, ahol a gyerek bárányhimlős, hogy akkor ők ne menjenek sehová? ez lehet csak nekem tűnik felelőtlenségnek....

2011. jún. 17. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Emlékszem amikor a fiam 2 éves volt,a sógornőm lánya (4 éves volt akkor) pont bárányhimlős volt.Tele volt a teste sárgás vízszerű hólyagokkal ami nagyon viszketett neki.Mi a fiammal rohantunk hozzá,hogy ő is elkapja,mert jobb ha kis korban esik át rajta,mint felnőtt korban(főleg a fiúk esetében,mert felnőttkorban a bárányhimlő rámehet a heréire is) Ott voltunk egész nap egy bárányhimlős kislánynál,és a fiam együtt játszott vele.Majd vártam a kiütéseket,de semmi.Még a dokihoz is elvittem,de nem volt bárányhimlős. Majd amikor 5 éves lett,átjött egy nap a szomszéd kislány akivel sokat játszott.

Mondta az anyja,hogy a kislány most gyógyult ki a bárányhimlőből,a kiütések már kezdenek leszáradni,és már nem viszket neki..Így megkérdezte,hogy játszhatnak-e..Gondoltam,már meggyógyult miért ne..A fiam nemsokára tele volt bárányhimlő kiütéssel.Végül is elkapta a kislánytól aki már gyógyulófélben volt..

A doki is azt mondta később,hogy legjobban akkor fertőz,amikor már azt hisszük meggyógyultak.Van benne valami.Szóval én nem vinném oda a gyereket,ha nem akarod,hogy bárányhimlős legyen.

2011. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan nagyon kicsi az a baba, talán jobb is, ha elkapja. Állítólag kisgyermekekben enyhébb.
2011. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a további válaszokat is!


Most az van, hogy Anyuka felhívta az orvost és a védőnőt is a biztonság kedvéért.

Az orvos azt mondta, hogy ők természetesen ne menjenek át a babával a fertőzött gyerekhez egy légtérbe, de mi, mint vendégek, mindezek után már átmehetünk hozzájuk, mert ha valamelyikünk el is kapná, az csak 10 nap után fertőz.

A védőnő azt mondta, hogy nem baj, ha mielőbb elkapja, mert úgy gyorsabb a lefolyása, de persze azért nem kellene erőltetni..

Tehát mindketten azt mondták, hogy mi nem tudjuk átvinni..


Jelenleg az említett baba amúgy egy már 13 hónapos fiatalember. :)

2011. jún. 17. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!