Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tej hatástalanítja a gyógysz...

Niktoon kérdése:

A tej hatástalanítja a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tüszős mandulagyulladásom van, és a doki amoxicillin-B tablettát írt fel, amit szedek is. De rengetege tejet iszok, mivel kismama vagyok és nagyon ég a gyomrom, a hideg tej meg enyhülést hoz rá.

Csak még gyerekkoromban hallottam, és érdekelne, hogy igaz-e?

24/N


2011. jún. 19. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem minden gyógyszernek, de bizonyos gyógyszerek hatékonyságát csökkenti.

De ezt fel kell tüntetni a betegtájékoztatóba. Olvasd el, ha nincs benne akkor gond nélkül szedheted.

2011. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy téves hiedelem, nem csökkenti a gyógyszerek hatását.

De az orvos tudja, hogy terhes vagy? az amicillin veszélyes terhességben egy "sima" mandulagyulladásra biztos nem írnák fel

2011. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudja, hogy terhes vagyok, és ez tüszős mandulagyulladás, nem sima. Amikor dokihoz voltam, már nyelni nem bírtam, de azt mondta, nyugodtan szedhetem. Az első 12 hétben nem lehet ezt szedni.
2011. jún. 20. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!