Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry P. : amikor bármely...

Harry P. : amikor bármely módon legyőzi, hatástalanítja valamelyik varázsló a másikat úgy, hogy az teljesen harcképtelen lesz, mint pl. a 7. kötetben a kávézóban, akkor miért nem törik el/semmisítik meg az ellenség pálcáját?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hm miért tennék? Szerezne másikat. :)
2011. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez etikai kérdés a mágusoknál.Nem semmisítik meg,mert egyrészt a pálcáknak lelkük van,nem személytelen tárgyak.

Másrészt a pálcatörés a varázsvilágból való kitagadás jelképe.


Meg hát nem lenne olyan érdekes úgy a történet,valamint úgyis szereznének másikat...

2011. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De épp ez a lényeg: akkor és ott nem tudna a legyőzött fél pálcát szerezni! Nem beszélve arról, hogy nem hemzsegnek a pálcakészítők sem, sőt :)

Annyira kézenfekvő ez a megoldás, és mégsem élnek ezzel!

2011. júl. 28. 16:43
 4/11 A kérdező kommentje:
És a sok gyilkossági kísérlet a sötét oldal részéről nem etikai kérdés? :)
2011. júl. 28. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:

De tudna... Harry is úgy szerezte meg a pálcát Draco-tól, hogy kicsavarta a kezéből, szóval nem csak úgy tud pálcát szerezni, ha neki is van. El is lophatja akár, mint Grindelwald anno.

A pálcamágia bonyolult ,de fontos része a könyvnek. :)

Első voltam.

2011. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ott van a Mágiaügyi Minisztériumban lejátszódó jelenet, amikor pl. csecsemőfejű lesz az egyik hf., mégsem teszik vele, hogy elvegyék a pálcát. Vagy a 7. rész kávéházi jelenete, amikor a 3 gyerek elbánt a 2 férfival - olyan kézen fekvő lenne, ha elvennék a pálcájukat, és eltörnék. De sehol nincs ez. Pedig egy egyszerű, gyors és elég hatásos megoldás, ráadásul az adott helyzetben egyik legyőzött sem tudná visszavenni :)
2011. júl. 28. 18:39
 7/11 anonim ***** válasza:

A minisztériumban szerintem senki nem gondolkozott ilyenen, Harry egyszer meg akarta átkozni a csecsemőfejűt, de annyira abszurd volt a látvány, hogy inkább otthagyta. Ő már úgysem tudott mit kezdeni magával, pálca ide vagy oda. :D

De nem tehetik, ha csak simán eltörik megjavítják ,vagy csinálnak másikat. Szóval nincs értelme.

2011. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy csomószor lefegyverzik egymást - nem feltétlenül a lefegyverzővel - de mégsem semmisítik meg.


Lásd Pitont, aki rohan ki a birtokról, Harrytől el is löki a pálcáját, de nem veszi el, nem teszi tönkre, nem veszi magához. Pedig ugye ha szerezne is másikat az ellenség, az úgysem lenne ugyanolyan, mint a saját.


Komolyan, érthetetlen :)

2011. júl. 28. 18:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, engem ez sosem zavart. :D Próbáld feldolgozni, hogy így történt XD Rowling biztos megmagyarázná, mindenre van magyarázata. :)
2011. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi muglik nem érthetjük a varázsvilág íratlan szabályait,hogy mit miért,vagy mit miért nem tesznek...:D



A mágiaügyis ütközet tényleg egy érdekes felemásra sikeredett fejezet,legalábbis szerintem.Vagy csak nem olvastam el még ahhoz elégszer,hogy teljesen megértsem....:D


Második voltam.

2011. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!