Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok, ezek a tünetek...

Mit gondoltok, ezek a tünetek utalhatnak lupusra?

Figyelt kérdés
Fáradtság, gyengeség, étvágytalanság, fogyás, időnként mutatkozó heves ízületi fájdalmak, reggeli ízületi merevség, napfény hatására előbújó pattanások, kiütések, hajhullás. A hidegre hatására extrém reakció a végtagokon (először elfehéredő, majd kivörösödő és hatalmasra dagadó ujjak). Mechanikai hatásokra túlérzékenységi reakció a bőr teljes felületén.
2011. jún. 21. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
túl sok dr. house-t nézel
2011. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tetszik a megközelítés, de nem nyert. :)
2011. jún. 21. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Autoimmun betegségre eléggé jellemzőek ezek a tünetek (különösen a Raynaud-tünet, reggeli ízületi merevség és fotoszenzitivitás), de még kell pár tünet, hogy lupusnak legyen nyilvánítva (mert ez így akár még RA és jó pár egyéb autoimmunbetegség is lehetne)

Minden estre ahhoz már bőven elég ez a tünetegyüttes, hogy az egyén felkeresse az immunológiát, ahol részletesebben is kivizsgálják.

2011. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mintha innen írtad volna ki, még a sorrend is stimmel...

[link]


A kérdésedre nem tudom a választ, de a fent említett oldalon sok info van.


Minden jót,m egy szintén autoimmun beteg (nem Lupus-os)

2011. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bár nem ez volt a forrásom, de biztosan innen merített, akitől az információkat szereztem. A kérdés ilyen szempontból nyilván értelmetlen, hisz egyértelműsíti a lap, hogy ezek lehetnek a lupus tünetei. A valódi kérdés arra irányult, hogy a kedves válaszolók szerint lehetek-e lupusos ezek alapján- valljuk be, a felsoroltak fele teljesen kommersz tünet, amiket akármilyen apróság okozhat. Egy a gond: a gyk.hu szerint a 'Szerintetek...?' rossz megfogalmazása egy kérdésnek.

Természetesen sokat olvastam a betegségről és a lehetséges tünetekről, ez a cikk foglalta a legjobban össze a tudásanyagot.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 25. 22:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, 3.vagyok, nem kötözködni akartam, félre ne értsd. Csak segíteni próbáltam, ezért rákerestem az általad említett betegségre s olvasgattam róla, hátha találok infot.


Az én betegségem sajnos annyira ritka, hogy az orvosok jó része nem is hallott róla. Engem 3.hónapja vizsgálnak, rengeteg orvos látott, és csak 1 volt az, akiben felmerült az "én" autoimmun betegségem...most már célirányosan vizsgálnak. Nekem sajnos a neten sincs infom, úgy keresgetem orvosi lapokban s itt-ott, hogy legalább valami fogalmam legyen.

Azt hiszem, először lelkileg kell magunkban feldolgozni és elfogadni azt hogy "miért pont én, miért pont most, stb..."

Kitartást kívánok Neked!

2011. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!