Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondták ma az ultrahangon,...

Azt mondták ma az ultrahangon, hogy "jó nagy feje van"a babámnak! Mit gondoltok erről? Mire utalhatnak ezek az adatok?

Figyelt kérdés

31+3 hetesek vagyunk.Leírom a méreteket,hátha tudtok segíteni nekem.BDP:87mm,AD187,6mm,Femur:62,7mm,OFD:110mm,AC:287mm,HC:311,5mm,Bms:2115g.

Azt mondták,hogy nem lesz az a kifejezetten pici baba.Megnéztem a kalkulátort,és a fejméretek tényleg 36,37 hetes terhességnek felelnek meg.Meg vagyok ijedve!:-(

Másnál volt ilyen?Tapasztalatok?


2010. aug. 27. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem 32+0napon uh.on bpd 88mm volt a fiamnak,azt tudtam hogy nem átlag alatti,de 2nappal kiírás előtt született 3600gr és 56cm-vel.Az uh.nem pontos,hanem tájékoztató jellegü,nem a méret a lényeg hanem a szervei jól működjenek és egészséges legyen:-)
2010. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig azt mondták, hogy nagyfejű. És tényleg az, gyönyörű, kerek feje van a kislányomnak. Nem jelent semmit, csak ilyenekkel rémísztgetnek, nem is gondolják az orvosok, hogy egy ilyen idétlen elszólás miatt mennyit idegeskedhet egy kismama.

Na várj, megkeresem az én nagyfejűm mértetit....

BPD 87 mm, TAD 84,7mm, FL 64 mm csak ennyi van, de a BPD jelenti a fejet, és pont akkora, mint a tied. nálunk ezek a 32. hét elején mért adatok.

41. hetet betöltöttem, utána szültem.

Akkor is mindig azt mondták, nagy a feje, 100-as.

Nekem is relatív nagy babám lett, 57 cm, és 3880 gr.

Szóval ne aggódj.

2010. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jajjj,nagyon köszönöm lányok!Az a helyzet,hogy a doki nem is volt bent,mert szabin van,a szonográfus nézte.De a 26.héten voltunk 4D-n egy másik helyen,és akkor is azt mondták,hogy nagy a feje.Kezdek megnyugodni,hála nektek:-)
2010. aug. 27. 12:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Keresztfiamnak voltak ilyen adatai, és ott is mondták az anyukának, hogy nagy a feje. Különben valóban az is lett, nagy, kerek fejecskével született, de semmi kórós, ne aggódj! Nagyon cuki volt, és azóta hozzánőtt a fejéhez.

Ja, és tényleg csak becsült adatok ezek, lehet, hogy nem is úgy van, ahogy mondják!

2010. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok, örülök, hogy megnyugodtál, azért is írtam, én sem tudtam elképzelni, hogy milyen lesz. Anyám! óriási fejjel! Aztán dehogy! még ez a nagyfej is olyan pici volt!
2010. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a másik véglet voltam! Azt mondták, hogy milyen kicsi ennek a babának a feje!

Erre 32-es, teljesen normális fejkörfogattal született!

Nincs erre mit adni, hidd el!!!

2010. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam múlt héten az uh-on. 30+3 hetesen 81.5mm volt a BPD a Femur pedig 56.7mm. Nekem annyit mondott a doki, hogy a kiírt napra biztos meg lesz a kislányom:-)

Mondanom sem kell hogy megijedtem én is hogy mekkora feje van a babámnak, de engem is megnyugtattak, hogy nincs semmi baja és nem lesz "óriás-fejű".

31h km

2010. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
[link] Itt le vannak bontva a terhesség heteire az átlag méretek!
2010. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm lányok!Úgy várom már az én kis golyófejű drágámat!:-)
2010. aug. 27. 13:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Par hete en is megijedtem nagyon,mikor 4D-n voltunk,32 hetesen BDP:8,69mm,FL:5,9mm,akkor azt mondta a doki,hogy legrosszabb esetben(persze nem akart ilyesztgetni)a down-koros babaknal van ilyen elteres a BDP,es a femur kozott,hat mit mondjak,szerintem meg itthon se tertem magamhoz sokaig,attol,amiket mondott.Akkor ezt a kerdest tettem fel itt : http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Viszont tegnap voltunk nogyogyasznal (fogadott) aki szova se tette a kulonbseget.

Tegnapi adataink (33+4 hetesen)

Bdp:88 mm

Femur:60 mm

Becsult suly: 1800 gramm,(amin csak nevetek,mert 16-an,amikor 4D-n voltunk 1814 gramm volt,tegnap pedig 1800,kicsit furcsa).En mar nem szeretnek aggodni,az ember elmegy uh-ra,hogy megnyugodjon,minden rendben van,aztan teletomik a fejet mindenfelevel,es sokkal zaklatottabban jon ki a rendelobol.En megvarom az oktober 11-et(vagy ki tudja hanyadikat :)))es akkor biztosan megnyugszom majd,amikor a karjaimban tarthatom a pici "nagyfeju" fiamat.A keringese rendben,minden szerve jol mukodik,most ha picit nagyobb feje lesz az atlagnal,legalabb kiveteles lesz :D.

Jo babavarast neked!

33+4 hetes km.

2010. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!