Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon csőkkent procaltcitonin...

Nagyon csőkkent procaltcitonin szint mit jelent milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, ez egy olyan terület, ami még gyerekcipőben jár. Csak néhány éve "fedezték fel" egyáltalán, és most keresgetik az okokat, ami a PCT-nek a növekedését/csökkenését okozza.

A magasabb érték sokféle betegséget jelezhet, gyulladásos megbetegedéseket, autoimmun betegségeket, gombás fertőzéseket...lehetne még sorolni.

Az alacsony értékről az információ még kevés, sajnos kevés a tapasztalat.

Szérumból vagy plazmából nézték?

0,5 ng / ml szint alatt egészségesnek mondható az ember. Neked mennyi volt az érték? És egyáltalán miért nézték Neked ezt a szintet?

2011. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az kimaradt, hogy előzőleg volt egy magas PCT értéked és az lett alacsony? Mert ha így van, akkor lehetett egy gyulladásos megbetegedésed, ami meggyógyult vagy legalábbis javult.
2011. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én sajnos nagyon beteges vagyok sok mindenen keresztül mentem azvolt h jobban vagyok de megint jöttek a panaszok és vettek vért és kihozta hogy nagyon nagyon alacsony
2011. jún. 25. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Megint én :) Ha alacsony, az sokkal jobb, mintha magas lenne. Ahogy írtam, a magas szint jelent gyulladásos megbetegedést. Elvileg a 0,5 alatti PCT érték jót jelent, tehát javult az addigi gyulladás. De ezt így nehéz megmondani, mert ismerni kellene az előző betegségeket.


Nekem amúgy egy autoimmun megbetegedésem van, vagyis hiányzik még 1 vizsgálat, hogy kimondják: Ez az a betegség. Szóval együttérzek veled és minden jót kívánok.

2011. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát igen nekem nagyon csúnya gyulladásaim voltak de akkor nemmonták h magasabb lett volna túlestem egy vakbél műtéten is meg mindenfélén :/

és procaltcitonin érték 0.05

2011. jún. 25. 15:44
 6/8 A kérdező kommentje:
És neked is minden jót!!!
2011. jún. 25. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a tizede az értéked. Az nem jelent bajt, sőt, jót jelent. Bár ahogy írtam, csak az utóbbi években vizsgálgatják-kutatják....

Nekem is gyulladásom van, én erős szteroidot kaptam infúzióban, majd gyógyszerben. Vakbélműtét miatt nem irigyellek.... :(

kitartást és tényleg örülni kell az alacsony PCT értéknek, mert a baj az, ha magas! Az alacsony nem baj.

2011. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen !
2011. jún. 27. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!