Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg igaz hogy a HIV...

Tényleg igaz hogy a HIV vírusra hatásos a sima C vitamin?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok hív pozitív, de már olvastam olyanokat hogy a C vitamin nagyon hatásos ellene csak azért nem reklámozzák mert XY cégnek nem érdeke és elesne egy halom pénztől. Ez igaz? Egyáltalán mit tesz a C vitamin (vagy ha más egyszerű dolog van ellene) a vírussal?


Vagy csak hiedelem, pletyka az egész, mindenféle hazugság történet? Nektek mi a véleményetek?


Egyáltalán az ilyen egyszerű anyagok mit tudnak pl az AIDS vírussal tenni?


2011. jún. 26. 19:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a retrovirusok a kutatási területem és még SEMMILYEN tudományos cikkben nem olvastam arról, hogy bármilyen módon gátolná a C-vitamin a HIV-et. A C-vitamin nem tud kötődni a vírus kulcsfehérjéihez (fúziós fehérjék, integráz, reverz transzkriptáz, proteáz) és más alkotó elemeihez sem, redukáló hatása sem interferál sehogy sem a vírusnak az életciklusával.

Ha egy ilyen egyszerű szerrel kordában lehetne tartani a vírust, akkor hülye lenne a TB és egyéb biztosítók betegenként havonta százezret "kidobni" a jelenlegi HAART terápiára (és egyik gyógyszergyárnak sincs akkora lobbiereje, hogy egy ilyen felfedezést eltusoltasson).


Amúgy onnan lehet tudni, hogy valami áltudományos baromság, hogy valamiről azt állítják, hogy XY tulajdonsága mellett még a "RÁK"-ot is gyógyítja. Miért? Mert olyan betegség, hogy "rák" konkrétan nincsen, mivel ez egy gyűjtőfogalom. Van akut lymphoid leukéma, bronchoalveoláris carcinóma, világossejtes veserák, mesothelioma stb, de olyan, hogy "rák" csak egy fogalom...

Akik malignus betegségek terápiájával vagy annak kutatásával foglalkoznak, mindig megnevezik, hogy konkrétan melyik daganatos betegségen, vagy betegségcsoporton vizsgálták az adott szer hatását, de aki csak a "gyógyíccsa a rákot és az orrodat is tisztíccsa, a gyógyszergyárak összeesküdtek a szabadkőműves zodiákusokkal és biofegyvereket gyártanak"-maszlagot szajkózza, az egy tanulatlan, hozzá nemértő, hiszékeny ember. Ráadásul KÖZVESZÉLYES!

Egy non-Hodgkin lymphomás ("nyirokrákos") ismerősünket egy érettségivel sem rendelkező, bioboltos nő akart lebeszélni a kemoterápiáról és az azt követő autológ őssejtbeültetésről és helyette a "vitaminkúrát" ajánlotta. Mondanom sem kell, hogy ha az ismerősünk a bioboltos "sámánasszonyra" hallgatott volna, akkor már 2 éve a föld alatt lenne...

Felháborító, hogy olyanok prédikálnak fennhangon a daganatos betegségek terápiájáról, akik 5 rákos megbetegedést sem tudnak felsorolni (a "tüdőrák" és "májrák" sem diagnózis). Igaz, 19:58-as válaszoló?


U.i.: Nem vagyok azonos a másik 84%-os válaszolóval, ez az 1. hozzászólásom a témához.

2011. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A C-vitaminnal max. az immunrendszer erősíthető ahhoz, hogy könnyebben átvészelhető (vagy megelőzhető) legyen a vírusfertőzés! Mivel az AIDS-et is vírus okozza, max. ennyi szerepe lehet a C-vitaminnak ezen fertőzésben is (sajnos)!:(
2011. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:20

Tőled kérdezhetek itt? Pontosabban belinkelném ezt a kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..



Kérdező:

Remélem, nem mondok butaságot:

Az immunrendszer a technikáját nem tudja (paraszti nyelven fogalmazva, tudom, tudom...), hogy hogyan kell kinyírni a HIV vírust. Tehát ha a C-vitamin stimulálja is (stimulálja-e????), azzal se megy a beteg szervezet semmire, az ún. T-Helper sejtek pedig fogynak.

2011. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!