Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tóban úszás után éjjel bedugul...

Tóban úszás után éjjel bedugul az orrom, és bevörösödik, viszket a kötőhártyám, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ha sokat úszom víz alatt a Velencei tóban, akkor estére begyullad, nagyon kivörösödik a kötőhártyám, és az orrom teljesen bedugul. Estére nagyon viszket a szemem, mintha homokkal lenne tele. Utána, éjszaka a bedugult orromtól alig tudok aludni, aztán a tünetek néhány nap alatt megszűnnek.

A barátaimnak nincs ilyen tünete, pedig ők is ugyanígy tesznek.

Most vettem egy orrcsipeszt, hogy hátha az van, hogy az orromon keresztül bemegy a víz és az lehűti, vagy fertőző dolgokat juttat az orr-nyálkahártyámra, de orrcsipesszel is ugyanilyen helyzetbe jutottam.

Nem tudom hányféle allergia vizsgálat létezik, engem egyszer kb. egy tucatféle anyaggal vizsgáltak, azokra nem voltam allergiás. Ennek anno nagyon örültem, de most már gyanakszom, hogy más anyagra esetleg allergiás lehetek?!


2011. júl. 11. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
a kötőhártyán át is juthatnak a szervezetedbe fertőzések. úszószemüveget használsz?
2011. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia, köszi az lesz a következő, hogy szemüveget is veszek fel.
2011. júl. 12. 12:03
 3/4 anonim válasza:
Tök ugyanezek a tüneteim! Sikerült valamire jutnod? :)
2012. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

valaki ezt írta rá:


nagyon érdekesek a tüneteid, ilyennel még nem is találkoztunk!


Az általad adott kevés információ alapján nem feltétlenül allergiára gondolok- a csak úszáskor, vízzel való érintkezéskor előforduló panasz utalhat arra, hogy érzékeny az orrnyálkahártyád, ami irritálódik. Esetleg egy régebbi, talán nem is észrevetten átvészelt arcüreggyulladás folyománya.


Amennyiben valóban allergiáról van szó, nem is fontos, hogy mik a kiváltó okok. Tudniillik nem az lesz a megoldás, hogy ezt elkerülöd.


Mindenféle allergia az immunrendszer hibás reakciója. Ha csak eltávolítjuk a kiváltó okot, sajnos fog magának találni másikat. Ezért elsősorban a saját védekezőképességet kell helyrehozni.

2014. jan. 2. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!