Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadassuk a férjemnek a...

Beadassuk a férjemnek a bárányhimlő elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Mielőtt a gyerekeink oviba mennének, mert ott bármikor összeszedhetik a bárányhimlőt. A férjem sajnos nem kapta el gyerekkorában, és azt hallottam, hogy ha felnőtt korban betegszik meg valaki, akkor nagyon súlyos szövődmények alakulhatnak ki. Egyik ismerősünk is elkapta és lebénult.

Vannak mellékhatásai az oltásnak? Beadassuk egyáltalán? Tanácstalan vagyok...


2011. júl. 19. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
háziorvosával beszéljétek meg és a gyerekeket is oltassátok be
2011. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szerintem mindenképp kapja meg az oltást. Én 17 évesen lettem bárányhimlős, nem volt semmi szövődmény de a legrosszabb ellenségemnek nem kívánom! borzalmas volt, én biztos beoltattam volna magam.
2011. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ha a férjed még nem érte el a 18. életkort mindenképpen. XDDD
2011. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:) Nem értem az utolsó választ, de mindegy. 33 éves a férjem. Háziorvost már kérdezte, de nem nagyon van az oltásról véleménye a dokinak. (Most költözködünk, így háziorvost is váltunk)

Akkor azt mondjátok, hogy érdemes a gyerekeknek is beadatni? Legtöbben azt mondják, hogy a férjemnek adassuk be, de a gyerekeknek ne, mert ez gyerekeknél gyors lefolyású, és nem érdemes oltatni. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Esetleg van olyan, aki felnőtt korában oltatott?

2011. júl. 19. 13:39
 5/5 anonim válasza:

Érdemes beadatni, ha még nem volt bárányhimlős, mert felnőtt korban nagyon sok szövődménnyel járhat. A lenti linken elolvashatnak mindent a betegségről és akár orvosnak is feltehetik a kérdésüket online.


[link]

2011. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!