Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki szklerózis multiplex-es,...

Aki szklerózis multiplex-es, beadatná a hepatitis b elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a kérdéskörben... ha nem, miért, ha igen.. ellen érved van-e? stb?? Köszönöm!!
2011. júl. 31. 00:06
 1/6 anonim válasza:
20%
Mi az a szklerózis multiplex? Nagyon sokszor hallottam már, de nem tudom mi az, és sajnos google-ba se gyerek nyelven irják le, hanem orvosnyelven amit sajnosnem értek. El tudnád mondani mi az ?
2011. júl. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Miért kérdezed, mert te SM beteg vagy?
2011. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Barátnőm SM-s, én HBV-s, ilyen az élet. :(

Odafigyelek mindenre, nem vagyok meggondolatlan!

2011. aug. 26. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem adatnám be. Mivel az SM-betegnek már eleve túlérzékeny az immunrendszere (mivel SM-es, ami autoimmun eredetű), így az Ő esetében nagyobb esély van arra, hogy az oltás valamelyik mellékhatása kialakuljon nála vagy esetleg az alapbetegsége súlyosbodjon. Kivételt jelent ez alól, ha hepatitis B-veszélyeztetett vagy (pl. az egészségügy területén dolgozol), ekkor már mérlegelném a kockázatokat és az előnyöket.
2011. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


SM-el teljes mértékben tisztában vagyok, szerelmem az igazi, hosszú távon a guminál, nagyobb biztonságot adna a védőoltás véleményem szerint. Szerelmemnek, szerencsére gyengébb az SM-je. Védőoltást már kapott, nem volt baj vele. Tudom, vele kell megbeszélnem, más véleménye is érdekel.

2011. aug. 26. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem adatnám be, az előző hozzászólók érveire is támaszkodva.

Ki tudja nem rontottak-e el valamit a védőoltás megtervezésénél.

Másik betegségre, a H1N1-re Amerikában kórházi személyzetnek adott védőoltástól kemény idegrendszeri betegségek kialakulására is volt példa több esetben Guillain-Barre szindróma kialakulására.


SM-ben nem adnék védőoltást, ne stresszeljük az immunrendszerünket.


Más: Ismertem orvost, aki bárányhimlő következményének feltételezte az SM-et (saját praxisából). Nem foglalkoztak az üggyel komolyabban.

2015. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!