Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak, nem árt majd...

Mit csináljak, nem árt majd egy kivizsgálás?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem, hogy bárányhimlős lettem volna.


A Nagyim nevel, és két esetre emlékszik, de egyikre se tisztán. Egy esetben valakin egész kiskorában kellett viszketés elleni rázóport használni, és az segített, és amúgy hamar meg is gyógyult. Másik esetben pedig megjelent pár pötty, és mire eljutottak az orvoshoz, az már csak tippelni tudott, hogy bárányhimlő lehetett.

Vagy az egyik volt Apám és a másik én, vagy egyik se mi voltunk, csak eltorzult, elhalványult emlékképei Nagyimnak valamiről.

Tehát Ő se tudja biztosan megmondani, voltam-e.


Viszont Nagyapám súlyos betegsége előtt övsömörös volt, tőle nem kaptam el. Ekkor már nagyobb voltam, 15 éves.


Szerintetek ezek szerint így vagy úgy de védett vagyok? Vagy nem biztos, hogy ez életreszólóan elegendő védettség és adassak be védőoltást? Mi legyen?


Úgy tudom, azért nem játék, mert tudtommal, ha később kapnám meg, főleg, ha terhesen...



18/L


2011. aug. 10. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
hmm, hát jó kérdés. én sem voltam még, de aztán lehet olyan is, h csendesen lezajlik, 1-2 pöttyel, amit nem vesz észre senki. állítólag vérvizsgálattal ki lehet mutatni... én is akarok majd menni ilyen kivizsgálásra. ki tudják mutatni, és akkor megtudod, voltál-e már. :)
2011. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztem kérdezz meg egy tapasztaltabb nőrokont, vagy ha ilyen nincsen , a háziorvost.
2011. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ugye a Nagyimat kérdeztem, akinek, mint ugye írtam, két emléke van de ki tudja kivel történt az...

Vagy mire gondoltál pontosan?

2011. aug. 12. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!