Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak? Hogyan tudnám...

Mit csináljak? Hogyan tudnám enyhíteni? Lent írom

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom a lakásban és egyre erősödik a kutyaszőr allergiám. Bőrkiütéseim vannak már fulladok nehezen lélegzem stb. Nem akarok megválni tőle mert nagyon szeretem. Hogyan tudnám a tüneteket elmulasztani vagy enyhíteni?
2011. okt. 25. 20:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Amióta erősítem az immunrendszerem, enyhül a késő nyári, kora őszi pollenallergiám.

Ha eddig semmilyen táplálékkiegészítőt nem szedtél, talán érdemes ebben irányban elindulni. Hangsúlyozom, a táplálékkiegészítő szinte csak a hab a tortán, az erős immunrendszerhez sok más tényező együttállása szükséges, és ezek túlnyomó része pénzzel nem váltható meg.

2011. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem szólónak, és még annyival egészíteném ki, hogy az a sok más tényező az az életmód teljes megváltoztatása, és igen, még meg is gyógyulnak az emberek bármilyen allergiából. Ugyanis nem az a lényeg, hogy kinek milyen allergiája van. Ha már allergiás, az azt jelenti, hogy sok-sok éven keresztül hibásan élt, vagyis ette azokat amiket a reklámokból látott, keveset mozgott, a stressz-helyzeteket nem jól kezelte, és ez mind-mind az immunrendszere gyengülését idézte elő. Ezt vissza is lehet csinálni, persze nem megy egyik napról a másikra. Tanulni is kell hozzá, eljárni olyan előadásokra, amiket még nem nagyon mutatnak be a televíziókon keresztül, mert bizonyos érdekeket sérthetnek, elolvasni olyan haladó gondolkodók könyveit, mint amilyenek pl. Szendi Gábor, dr Lenkei Gábor, videókat is találsz a neten:dr Ládi Szabolcs háziorvostól, érdemes megnézni őket. És ha rádöbbensz hogy egészen máshogy működünk mint azt hosszú időn keresztül elhitették velünk, akkor már nem merül fel a kutyus, mint a probléma oka. Az ok egészen más, másoknál sem a parlagfű a bűnös, hanem az életmódjuk. Érted?

Örülök hogy kérdeztél.

2011. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Kiegészítésképpen még egy két név: Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök, aki szintén a szakmája ellen fordult, mert rádöbbent hogy mérgezik a jó népet. (Ezek a Gáborok tudnak valamit:))

Aztán Volfgang Köbel, egy természetgyógyász, jelenleg tart egy országos előadás-sorozatot a helyes táplálkozásról.

(Ha a hagyományos táplálékpiramisra lelsz, az nem túl helyes, azt is a gyógyszeripar közreműködésével állították össze, nem az egészséget szolgálja. Ez nagyon szomorú tény, mert ezt az elméletet használják még mindig, ha valaki táplálkozási tanácsokat kér a dietetikusától. Sokat nem javul tőle. De hát nem is az a cél....)

2011. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat :)
2011. okt. 26. 13:30
 5/30 anonim ***** válasza:

Első három: Ti kire hallgattatok? Nem megbántásként, de ki vezetett Titeket félre ennyire?


Kérdező: mindenképp orvoshoz kéne fordulnod, aki elküldene szakorvoshoz, ahol megvizsgálnának. A szakorvos antihisztamint írna fel, és esetleg szükséged lenne kortikoszteroidos orrsprére is. Vagy, mivel nem náthás tünetekről írtál, hanem ugye fulladásról és bőrkiütésről, ezért inkább belégzőporra. De helyileg ható valamilyen kortikoszteroidot biztosan kapnál.


Házipraktika allergiára - hááát, lehet, hogy van, de nem hinném. Viszont az orvostudomány ezt hatékonyan tudja kezelni.



Az immunrendszert nem lehet erősíteni, és nem is kell, legalábbis olyan értelemben, mint a reklámok sugallják. Stimulálni bizonyos szintig lehet, de csak bizonyos szintig!, s olvastam már olyan tanulmányokat, amelyek írták, hogy veszélyes lehet ez!

A védelmi rendszer megfelelő működését (igen, én így fogalmaznék) lehet segíteni, úgy, mint az összes szerv és szervrendszer megfelelő működését is. Megfelelő lelki hozzáállás, stressz csökkentése, normális táplálkozás, mozgás- és alvásmennyiség, stb.


Én személyesen nem tudom, hogy mennyire lehet azt mondani, hogy valakinek erősebb, másnak gyengébb az immunrendszere. Engem érdekel a téma, de laikusként hihető véleményt nehezen találni - illetve nem tudni, kinek lehet hinni. Próbálok a totál gyógyszerellenesek és a totál gyógyszerpártiak, a különböző radikális csoportok között maradni, de ez nem mindig sikerül.

Azt azonban tudom, hogy nagyobb részben azok az allergiásak, illetve azok lesznek autoimmun betegek, akik 10-15-20 évente kapnak el csak betegséget, ami 1-2 napig tart. Akik viszont akár évente 4-5-6-szor is megfáznak, azokat kevésbé gyötri az allergia. Előzőre a családban is van példa. 17 éve ismerem az illetőt, most volt harmadszor beteg azóta. Nagyon súlyos allergiás asztmája van, ezen felül is sok dologra (gyógyszerekre, stb.) allergiás.

Tehát, ha tényleg lehet így mondani, hogy "erős" és "gyenge" immunrendszer; bizony, az "erős" immunrendszerrel rendelkezőket fenyegetik a különböző immunzavarok.

2011. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ami pedig az élelmiszeripart és egyéb ilyesmit illeti. Szerintem nem kell annyira pesszimistán látni a dolgot.

Kétféle hozzáállást fog szülni. Egyik barátnőm mondta, hogy meg se próbál egészségesen élni, mert szerinte nem lehet, mert ugyebár a zöldségek/gyümölcsök se egészségesek a sok permet miatt, a levegő szennyezett, stb. Ez az egyik rossz hozzáállás: nem lehet elérni, hát akkor ne is közelítsünk.

Másik: ugyanez az alapvető véleménye, de szélsőségesen próbálja elérni az egészséges életmódot. Kikiáltja a húst vagy a tejet, mások a kenyeret főbűnösnek, elzárkózik az egész gyógyszeripartól, és azt hiszi, hogy megtalálta azt a piacot, ahol "szennyezetlen" termékeket vehet.......


Szerintem elegendő, ha megpróbáljuk kezelni a stresszt, gyönyörködve a természetben, nagyokat úszva, kocogva, néha (vagy ahogy kedvünk tartja) társaságba járva és a hétköznapi mókuskereket nem világtragédiaként felfogva. Emellett sok-sok zöldség-gyümölcsöt eszünk, de nem hipermarketeset, mert az aztán tényleg minden vegyszerrel el van látva. Próbálunk kevés édességet, sós rágcsálnivalót enni. Odafigyelünk, hogy hetente többet mozogjunk.

Ez kevés? Igen, belátom, ez kevés.

De ne azoknak a betegségeit vegyük észre szerintem, akik törekedtek az egészséges életmódra, és mégis betegek, hanem azoknak, akik cigiznek, isznak, stresszelnek, csokit esznek csokival, műitalokat isznak tiszta víz vagy tea helyett, nem mozognak. Előbbi kettőből ha két-három igaz, az ugye már nem jó.



Amúgy én se vagyok gyógyszerpárti, nehogy azt higgyétek. Rosszul tudok lenni attól, ha valaki egy náthára azonnal gyógyszert vesz be. Pedig nem belém tömi, hanem magába, mégse bírom ki a tudatot. :D Sőt, a fájdalomcsillapítást és a gyulladásgátlást se tartom minden esetben fontosnak, mert természetes módszerekkel is segíthető a szervezet gyógyulása.

2011. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

"Első három: Ti kire hallgattatok? Nem megbántásként, de ki vezetett Titeket félre ennyire?"


Azzal indítottam, hogy "Amióta erősítem az immunrendszerem, enyhül a késő nyári, kora őszi pollenallergiám."

Nyilván csak kitaláltam, sőt az is lehet, hogy az érzékszerveim vezettek félre ennyire.


A második válaszoló pedig konkrét neveket írt. Megkérdezel olyasmit, amire már ott a válasz, és ostobának állítasz be minket. Ez egy kicsit kötekedésnek hat, de ez csak az én véleményem. De a jót is megmondod, köszönjük. Orvoshoz, szteroidért, egyből, naná, a tüneti kezelés a jó megoldás. Az orvostudomány hatékonyan tudja kezelni pl. a lábtörést, vagy a cukorbetegséget. Amiről te beszélsz, az simán a tünetek elfedése - egyébként probléma, hogy ezt kezelésnek, és megoldásnak "adják el". És egyáltalán, nincs is olyan, hogy immunerősítés.

És mit takar az, hogy stimulálni az immunrendszert? Komolyan érdekelne, és az is, hogy mi az a szint, ameddig ezt szabad.

Akkor fogalmilag tisztázzuk. Amikor az immunrendszer erősítéséről beszélünk, annak támogatásáról van szó, a normális működésének helyreállításáról. Az emberek túlnyomó részének ugyanis kifejezetten leharcolt, meggyengült állapotban van a védelmi rendszere.

Én személyesen tudom, hogy kikre lehet mondani, hogy erősebb-gyengébb az immunrendszerük. Aki ősszel az első szellőre megbetegszik, annak nem működik megfelelően, vagyis gyenge az immunrendszere. Aki pedig átússza a jégtáblákat úsztató Dunát, na annál fix hogy úgy működik minden, ahogyan a tervező megálmodta.

Amit pedig az immunzavarokról írsz, csak simán nem igaz összefüggéseiben. Vannak szélsőséges példák, de ezekből nem lehet következtetést levonni.

Ugyanakkor sok olyasmit is írtál, ami pedig teljesen igaz. Javaslom képezd magad ezen a téren, gyűjts gyakorlati tapasztalatokat, mert nem vagy ostoba, nem vagy reménytelen eset.

2011. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudom, hogy képzetlen vagyok, és csak érdekel a téma, de az még nem elég, laikus vagyok. De ne is haragudj, te se tűnsz immunológusnak. Ha mégis, akkor visszavonok mindent...


Attól még, hogy valaki rögtön megbetegszik, amint beköszönt az ősz, még nem gyenge az immunrendszere. Túlságosan felöltözik, és akkor vagy leizzad és attól fázik meg (leizzad, hirtelen nekivetkőzik, stb), vagy egyszerűen nincs hozzászokva a hideghez. Szerintem egyesek be is magyarázzák maguknak, hogy meg fognak fázni, és ha bemagyarázzák, akkor nagyobb rá az esély. Attól még, hogy 18 fok van egy teremben, és fázunk, nem leszünk náthásak alapesetben.

Ennek sok más oka van, genetikai, stb.


Amúgy néhány példát fel szoktam hozni, és rá szoktam kérdezni azoktól, akik támogatják az immunerősítés mizériát...

Hogy létezik, hogy aki immunszupresszáns kezelésben részesül, nem lesz gyakrabban beteg? Mert az esetek nagy többségében nem lesznek...

Amennyire vissza tudok emlékezni, az egyik legkevésbé betegebb évem akkor volt, mikor rokonom súlyos beteg lett, sokat stresszeltem, a legkevésbé egészségesen éltem és hatalmas ajakherpeszeim voltak. Egy náthának induló betegségem se volt...



Az allergia kezelése tüneti kezelés, helyileg ható gyulladáscsökkentőkkel és antihisztaminokkal. Továbbá létezik egy másik, még nem elterjedt mód, az immunterápia, amikor az allergént kis adagokban beadva próbálják hozzászoktatni a szervezetet.

A C-vitamin nem kezelés és nem gyógymód. Az általános egészséges(ebb) életmód már talán csökkentheti, legalábbis szerintem az minden betegség tüneteit csökkenti.

2011. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez a válasz szinte annyira magas labda, hogy nem is tudom hol kezdjem.

A genetikát ne keverjük ide. Egy évtizeddel ezelőtt, amikor még balladai homály fedte az emberi géntérképet, még logikusan hangzott sok mindent örökletesnek tekinteni. Ma már azért tudható, hogy a génjeink jóval kevesebb dolgot határoznak meg azok közül a dolgok közül, amiket még - adott esetben - azóta sem értettünk meg. Az egyedek(emberek) fenotípusa a meghatározó pl. a vitatott esetben is.

Nyilván nem a naptárnak megfelelően támadnak a nyavaják, az immunrendszer rendben van, az a hiba, hogy beizzad, és attól fázik meg? Itt erősen keverjük a szezont a fazonnal.

Ha valaki jellemzően, rendszeresen megfázik attól, hogy egy ideig tűrnie kell a hideget, annak nem működik megfelelően az immunrendszere(de akár a nyirokrendszert is ide lehetne keverni), nem is értem, hogy ezt hogy lehet vitatni. Mindegy, hogy nem öltözik föl rendesen, elázik az esőben, túlöltözik amibe beizzad aztán meg nekivetkőzik, a lényeg ugyan ott van. A testnek energiát kell fordítania arra, hogy ne hűljön ki, a gyenge, vagy viszonylagosan gyenge immunrendszer ekkor "kevesebb erőforrásból táplálkozhat", és ezért tudnak "tábort verni" a baktériumok a testen belül, jellemzően a légutak felső részében. Ez a nátha, avagy megfázás. Valóban nem a hidegtől van, hanem baktériumok okozzák. Azonban ha a test felkészült, van elég erőforrása a test melegen tartása mellett arra is, hogy az immunrendszer megfelelően működjön, akkor nem lesz semmilyen panasz. Ez egyébként az influenzára is igaz. Az antibiotikumok előtt nem volt influenza, legalábbis közel sem volt annyi táptalaja, mint most. Miért? Mert aki túlélte a gyermekkorát antibiotikum nélkül, annak olyan volt az immunrendszere, hogy az influenza vírusa nem tudott benne megtelepedni. De ez csak érintőlegesen tartozik ide.

Remélem eddig érthető.(bár ez így eléggé le van butítva, szóval nyilván érthető, ha meg nem, na az gáz.)


"immunerősítés mizériát" <- Ez annyira édi!

Nem egy transzplantált van a környezetemben, számos esetet ismerek érintőlegesen is. Az immunszupresszáns kezelés - bár én inkább immunszuppresszív kezelésnek mondanám - rendkívül összetett dolog, nem véletlenül olyan iszonytatóan drága. Elég jól be tudják állítani manapság, ráadásul az ilyen betegeket még a széltől is óvják - a szó szoros értelmében is. Sajnos ez sem garancia, meg is tudnak betegedni, ha nem vigyáznak.

A személyes példád szintén nem értem mit hivatott bizonyítani, azért az ajakherpesz sem épp a makkegészséges szervezet jele. Én meg volt olyan, hogy egész télen meg voltam fázva, és mégsem volt herpeszem. Akkor ez most mit jelent?


"Az allergia kezelése tüneti kezelés, helyileg ható gyulladáscsökkentőkkel és antihisztaminokkal."

Igen, erre mondtam, hogy ez nem megoldás, erre részletesen leírod, hogy mi az, ami nem megoldás. Világos.

Az immunterápia pedig... Lehet hogy van amilyen anyagokkal, bizonyos embereknél, bizonyos esetekben... De nem tartom valódi megoldásnak.

"A C-vitamin nem kezelés és nem gyógymód." Ez így van, bár még nem jutottam oda, hogy erről részletesebben beszéljek.

"Az általános egészséges(ebb) életmód már talán csökkentheti, legalábbis szerintem az minden betegség tüneteit csökkenti."

Ez a kijelentésed pedig egy az egyben ugyan az, amire én csak céloztam, de a második válaszoló ki is fejtette.

Ezek után lettünk mi a félrevezetettek, és kezdtél érdekes okfejtésbe az immunrendszer stimulálásáról, amire konkrétan rákérdeztem, ellenben te szolidan hallgattál.

2011. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Csak egy dolog még a megfázásos részhez, hátha lelövök egy poént.

Az megint egész más eset, amikor valaki melegebb éghajlatról költözik hidegebb környezetbe, és szenved tőle(az elején,avagy a megoldásig).

Gyenge immunrendszerrel, meleg, kellemes környezetben jól el lehet lenni. Vegyesen éldegélnek az emberek jó-kiváló, rossz-leharcolt szervezettel, nem tűnik fel a különbség(egyhamar, azért a jó immunrendszer hosszabb élethez segít).

Ha egy rossz immunrendszer kerül szembe a hideg éghajlat kihívásaival, egyértelmű, hogy mi a baj, és hogy mi a megoldás.

Azonban lehetséges, hogy egy jó immunrendszerre is vár kihívás az új környezetben, mivel itt olyan típusú és/vagy mennyiségű bacit kell leküzdenie, amivel "otthon" még nem találkozott.


Egyébként amit az élelmiszeriparral kapcsolatban mondtál, azzal elég sok pontban egyet tudok érteni. Az első típus az a fajta, aki azért nem teszi le a cigit, mert "te meg az autók kipufogógázát szívod" frázis logikus számára. Ekkor szoktam előjönni vele, hogy nyugodtan fölszállhat a bkv-ra is gázmaszkban, én valahogy jobban érzem magam a bringán, gázmaszkban, és amíg nem úgy buszozik, addig én a töredékét szívom annak amit ő.

A második típus viszont részben rám is illik. Sem a hús, sem a tej, sőt, a búzaliszt sem bűnösök, de ha valamit túlzásba visz az ember, az káros is lehet. A tej kerülésének, a különböző vega életmódoknak, sőt még a paleolit diétának is van előnye, nem olyan demagóg dolgok ezek, mint amilyennek beállítod őket.

Amit meg a stresszről írsz, szép világ is lenne az... Én is oda vágyom. :)

2011. okt. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!