Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik tea az, amelyik jó...

Melyik tea az, amelyik jó allergiára?

Figyelt kérdés
Állítólag csillapítja a kellemetlen tüneteket.
2011. aug. 11. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Az allergia olyan mértékben csökkent teljesítményű immunrendszer megnyilvánulási formája, amin egy gyógytea nem fog segíteni.

Teljes életmód váltás szükséges a gyógyuláshoz. Azért is alakulhatott ki ez az állapot, mert nagyon messze eltávolodtál a természetes életmódtól, táplálkozástól.

Gondolj bele, allergia csak azóta létezik, mióta megjelentek a "finomított" élelmiszerek, mint pl. a fehér liszt, a kristály cukor, a finomított növényi olajak, a nagyüzemi tejtermékek. Ezeknek a huzamosabb ideig történő fogyasztása idézi elő azt a tápanyag-hiányos állapotot, ami miatt legyengül a szervezet ellenálló képessége, és már nem tudja ellátni védekező funkcióját, összezavarodik, és megjelennek különféle tünetek formájában a jelzések a szervezet részéről, hogy : "hé! valamit nem jól csinálsz!" Ezeket a jelzéseket hiába nyomod el gyógyszerekkel (ugyanis a közhiedelemmel ellentétben a gyógyszerek nem gyógyítanak meg!!!) az csak egy átmeneti időre tünetmentesít esetleg. Az igazi megoldás abban rejlik, ha megérted mi okozta a betegséged kialakulását, és ennek tudatában cselekszel. Térj át a természetes (leginkább nyers, vagy alig főzött, és nem félkész, gyors kaják) élelmiszerek fogyasztására, kerüld a túlzott cukorfogyasztást, használj hidegen sajtolt olajakat, amikben nem sütsz, hanem nyersen, hőkezelés nélkül eszed, mondjuk salátákra öntetként. Egyél otthon sütött húsokat, fogyassz házi tej-készítményeket,(ezeket csak akkor ha nincs érzékenységed a tej összetevőire), igyál sok-sok tiszta vizet(és nem cukros üdítőket) . Ezenfelül érdemes jó minőségű táplálékkiegészítőt is szedni, mert még ha figyelsz ezekre a dolgokra amiket leírtam, még akkor is szükség van a tápanyagok plusz bevitelére, ugyanis a mai termények már olyan silányak vitaminok terén, hogy az elfogyasztásuk révén már nem jutunk hozzá a szükséges tápanyagokhoz.

2011. aug. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a szép tájékoztatást, csak az a probléma, hogy ettől nem lettem okosabb... ezeket mind tudtam eddig is. És nem azt írtam, hogy elmulasztja a tüneteimet, esetleg MEGGYÓGYÍT, hanem enyhíti, csillapítja, amint azt olvashattad a kérdésemben is... Falun lakom, magunk termeljük meg azt, amit elfogyasztunk. Tehát nem egészségtelen, szar, gyors kajákat eszem, és nem ezért alakult ki az allergiám. Mellesleg sajnos tej allergiám is van, így nem fogyaszthatnám azokat, amiket felsoroltál. Szóval köszönöm a válaszod, de sajnos nem segítettél... :)
2011. aug. 12. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvass utána az immunterápiának, én pár hónapja kezdtem el. Meglehetősen drága, de tartós javulás érhető el vele!
2011. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semelyik. De mindenki másban hisz...

A kellemetlen torokkaparást egyébként bármilyen hideg ital csillapítja egy ideig. Én abból jöttem rá, hogy nem torokgyulladásom kezdődik, hanem más bajom van, hogy jégkockát szopogattam, és nem rosszabbul lettem, hanem jobban. Azért ezt nem javaslom terápiaként.

2011. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az immunnterápia sem csodaszer, háromszor csináltam végig. A terhességeim során szerencsére így nem kellett gyógyszert szednem, de azóta kb. ugyanott tartok. Ami nekem használt viszont, az egy alapos tisztítókúra + akkupunktúra allergiaszezon előtt és csalánteába svédcsepp - napi három csésze, az első éhgyomorra.

Sógornőm a Gyuri bácsi-féle Allerigateát itta most ürömszezonban (már májusban elkezdte, mert ennek idő kell) és szinte tünetmentes volt. Jövőre kipróbálom én is.

2013. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!