Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egérharapástól lehet valami...

Egérharapástól lehet valami bajom? Kb fél órája behozott a macska egy egeret, megpróbáltam megfogni és megharapott. Eég rendesen vérzett.

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Tetanusz, veszettség vagy más fertőzés is elképzelhető.


Menj orvoshoz, mert egy "vad" egér harapása csúnya lehet! (Vagyis olyan egéré, amelyiket nem 5 generációra visszamenőleg terráriumban tartottak...)

2011. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van, minimum egy tetanusz szükséges.

Azt nem tudom, lehet-e veszett az egér. Ehhez még vagy 2 hétig meg kéne figyelni - élve. De majd a kórházban megmondják.

2011. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, a veszettségben én is bizonytalan vagyok, de úgy hallottam, elképzelhető, hogy valamilyen karmolással, harapással megkapja azt is... :(


De tetanusz, meg fertőtlenítés muszáj!

2011. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

minden emlős terjeszthet veszettség vírust. jah, ezért mondjuk nem ártana... grrrrr.. hogy milyen idegesítő..

tetanusz is lehet, jól írták! rágcsáló, földdel érintkezik a szája, a harapásával meg a sebedbe kerülhet.


a véres valóság 2 megközelítésben: egyrészt, M. országon igen ritka a veszettség, ergó statisztikailag kicsi esély van rá, hogy beteg lennél. tetanuszt anaerob baktérium okozza, kisebb sebben egyszerűen nem marad életben a batkérium! egy kis seb is vérzik rendesen a kézen...


véres valóság 2: menj el orvoshoz, elmondod, kapsz injekciót oszt csókolom, gyakorlatilag kizárod hogy véletlen valami bajod legyen.

tanulság: grrrr állatok.. idegesítők.

2011. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!