Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi baja lehet tesómnak?...

Mi baja lehet tesómnak? (sárga szemfehérje, megnagyobbodott máj)

Figyelt kérdés

A testvéremnek sárgás volt a szeme fehérje, elvittük orvoshoz és kiderült, hogy a mája is meg van nagyobbodva, fájt is neki tegnap picit. Vannak pattanásai is, annyira nem vészes, azt hihetném, hogy a kamaszodás miatt,mert előtte is volt, de kevesebb.

Befektették a kórházba megfigyelésre, vettek tőle vért, de majd később derül ki mi baja.

Mire számíthatunk? Lehetséges, hogy fertőző?

Úgy látom, hogy másik tesóm szeme is mintha kezdeni sárga lenni, de lehet csak bebeszélem.

Milyen óvintézkedéseket tegyek az érdekemben ha esetleg fertőző? Nagyon fontos lenne, 2 hét múlva koszorús lány leszek egy esküvőn, nem akarom lemondani....


2011. aug. 16. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A sárga szemfehérje is arra utal, mint amire a megnagyobbodott máj: májgyulladásra. Az eredetét még szerintem az orvosok sem tudják, lehet hepatits fertőzés, lehet veleszületett probléma, lehet gyógyszerszedés következménye. Természetesen előfordulhat, hogy fertőző, de ha a kórházban ezt tartanák valószínünek, akkor már figyelmeztettek volna titeket mind a látogatással, mind a szükséges óvintézkedésekkel kapcsolatban.
2011. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ezek lehetnek a fertőző májgyulladás tünetei, amik többségét a hepatitis vírusok okozzák.

Nem vagyok orvos, de ha be vagy(tok) oltva a fertőzést okozó vírus ellen, akkor szerintem nem vagytok veszélyben. Valamilyen hepatitis ellen gondolom be vagytok, csak ezt többféle okozhatja. (A,B,C,D,E)

Itt további infó:

[link]

2011. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is pont ugyanezek a tüneteim, sárgás szemfehér és nagyobb máj. Egy vérvétel után megállapították, hogy egy bizonyos "billirubin" érték, aminek köze van a méregtelenítési folyamathoz, túl magas. Később a testvéremen és apukámon is ugyanezt állapították meg.

Örökletes és nem gyógyítható kóros állapot, ami különösebb diétát vagy más életvitelt nem kíván, együtt kell vele élni. Remélem nektek is csak ilyen ártatlan lesz a kórképetek!

2011. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Szegény még mindig benn van a kórházban, de erre gyanakodnak neki is amit te írtál. De amíg nem biztos, addig benn tartják.

Köszi:)

2011. aug. 24. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!