Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A herpesz vírus (ami a szájon...

A herpesz vírus (ami a szájon jön ki) mitől van és miért épp akkor jön ki, amikor?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy ezt ha valaki elkapja egyszer, akkor utána valamilyen rendszerességel kijön? És ha igen, miért és miért akkor amikor? Mi befolyásolja? Mitől lehet ezt elkapni? Mitől különbözik ez a herpesz attól, ami máshol jön ki? Más területre is át lehet vinni?
2009. ápr. 16. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a vírus sohasem múlik el, csak elrejtőzik.

Nem rendszeresen jön elő, hanem akkor, ha megbolygatják: kosz, stressz, stb.

Elkapni fertőzéssel lehet: érintkezéssel. Herpeszes embert érinteni tilos (a herpesz környékén).

Át lehet vinni más területre.

2009. ápr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Észrevettem már, hogy bizonyos ételek után szokott kijönni. Ha pl. sósat eszem. Ez lehetséges vagy csak én képzelem azt, hogy ennek hatása van rá? Hogy kaphattam el ezt, ha már kiskorom óta előjön néha?
2009. ápr. 16. 01:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem, ételektől nem jön ki, mivel vírus.

ha logikusan végiggodnolod, nem csoda, hogy azt képzeled sós után kijön, hiszen gyakran eszünk sósat.


kijöhet viszont: stressz, betegség, menstruáció, tehát minden olyan, ami megviseli az idegrendszert.

2009. ápr. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Bármitől kijöhet,ha kicsit legyengül az immunrendszered,vagy stressz...stb.és kb.1hét a gyógyulási ideje ha törődsz vele.Nekem ma van a 6.nap,holnapra el fog tűnni szerencsére,legjobb rá a Telviran krém.Recept nélkül lehet patikában kapni,2g-os,picike,de csak a fertőzés helyére kell kenni.

Nagyon vigyázz ezzel a vírussal,mert én anno az akkori páromtól kaptam el,és 8 napig kórházban voltam miatta(nem a számon volt)és kibírhatatlanul fáj,alig bírtam a két lábamon menni.Nem ittam szinte semmit,csakhogy ne kelljen wc-re mennem,mert az is pokoli fájdalommal járt.

Azóta néha kijön a számon.De AZONNAL el kell kezdeni a kezelését.Sajnos nem tudod teljesen kiirtani a szervezetből.

2009. ápr. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ez a herpesz vírus ugyanaz, mint ami a nemi szerveken van? De még mindig nem értem, hogy kicsi gyerekként ezt hogy lehet elkapni. Ha az anyának van ilyen, akkor a gyereke is automatikusan hordozó lesz? Ez azért érdekelne, mert akkor az én gyerekeim is hordozók talán.
2009. ápr. 16. 01:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, átterjedhet más testfelületre is. Múltkor a Doktor G.-ben láttam, hogy így halt meg egy fiatal nő. Vigyázni kell vele.
2009. ápr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szájon található herpesz vírus nem egyezik meg a nemiszerveket megtámadó herpesszel.

Szinte minden ember hordozó. Vannak akiknek sohasem jön elő, ha le is gyengül az immunredszerük, akkor sem tudja áttörni a védőgátat, és vannak akiknek a legkisebb immunproblémára előjön. (Én pl. hordozó vagyok, anyámnak mindíg volt, de nekem sohasem jön elő, ha a páromnak herpeszes a szája akkor is csókolózhatok vele, mert én nem kapom el.)

Arra, hogy kinek milyen immungyengeségre jön elő, azt mindenkinek ki kell kísérleteznie. Így akár lehet zsíros étel is, amire a szervezet nem jól reagál, nem tud emészteni, már csökken az immunrendszer mert más irányban van elfoglalva és előjöhet a herpesz. De ilyenkor nem a zsíros étel miatt jön elő, hanem mert a zsíros étel legyengíti a szervezetet, mert a megemésztésével van elfoglalva.

2009. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kijöhet a sóstól is, ha rosszul bírja a szervezeted.

Nálam a napozástól jön ki, és ha összeveszek valakivel, utána másnap.Amit nem bírsz, azt mutatja meg.

Szinte mindenki vírushordozó, de van akin sosem jön ki. Végül is jó jelnek: ha rendszeresen kijön, akkor erősítened kell az immunrendszered, vagy csökkenteni a stresszforrásokat az életedben. Nem volt túl sok változás mostanában? Vagy valami tartósan megoldatlan dolog?

A kicsik egy felnőttől kapják el, aki puszit ad nekik.

Sokaknak akkor jön ki, ha más után isznak a pohárból.

A leeső pörk fertőz. Én már összevissza fertőztem saját magamat, ott van ahol a popóm és a hátam találkozik, és a ruhával mindig átviszem. Viszont: mióta boldog vagyok van munkahelyem, pénzem, szerelmem és felvették a gyerekeket, azóta nemigen jön ki. Akkor se mindig, ha túl sokat napozom. Pedig évekig havonta, vagy kéthetente volt.

2009. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem ált. évente 2-3-szor van. Legutóbb a szülésem után volt. Mindig a legrosszabbkor jön ki pl. mikor új emberekkel kell találkoznom...emlékszem, hogy mikor a párommal első pár alkalommal találkoztam, mindig kijött. Nem gondoltam volna, hogy az idegességnek ekkora hatása van rá.
2009. ápr. 16. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!