Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Veszett róka csöpögő nyálától...

Veszett róka csöpögő nyálától el lehet kapni a veszettséget?

Figyelt kérdés

szitu:nyaraló,terasz , éjjel róka fent volt a teraszon.

Nyilván előző este is ottjárt...a gyerek is meg énis csusztunk másztunk a teraszon(természetesen csak amig nem láttuk az állatot) de lehet előtte is volt ott.


Nagyon be vagyok ijedve.


2011. aug. 25. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a rókát nem fogtátok meg, akkor nem. Illetőleg ha nem volt pl. kutya a kertben, aki érintkezett a rókával. Mert ő elkaphatta, ha nem volt beoltva, de gondolom, a kutyákat oltják.
2011. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem volt seb rajtatok, akkor nem, de biztosat csak orvos tud mondani. A veszett állatot amúgy is jelenteni kell!
2011. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy veszett, bár van rá esély.

De így nemigen lehet elkapni. Ha a nyálát friss nyílt sebbe dörzsölnéd, akkor igen, de így nem esélyes.

2011. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyála nem került be a véretekbe, akkor nem. Vagy ha nem nyalogattátok a teraszt. De azért persze orvos nem árt, és a rókát is be kell fogni/ki kell lőni (vagy nem tudom mit kell csinálni vele), szóval szólni kell mindenképpen.
2011. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy veszett volt e, csak gondolom, hisz érezhette a szagunkat mégis odajött.Ott ültünk kint és odajött vagy 2 méterre és mikor elkezdtük zavarni csak leült és figyelt.

Én ugy tudom, hogy ha bemerészkedik az emberek közé az azt jelenti veszett. Vagy nem???

2011. aug. 25. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Alapos zuhanyzás nem árt, és talán megoldja a problémát.
2011. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A feltűnően szelíd rókák lehetnek veszettek, de azért ez nem jött oda konkrétan simogattatni magát. A falvak, városok mellett pedig a rókák beszoknak az emberi településekre, hogy a kukákból, kertekből kajamaradékot lopjanak. (Nem beszélve a tyúkokról.)


Szerintem csak ilyen félig beszokott róka volt, aki ettől függetlenül lehetett veszett vagy nem, de így nem kapjátok el tőle.

2011. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni! :)
2011. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a roka tuti veszett volt. De a virus nem el sokaig levegon. Ettol fuggetlenul a gyerekeid elkaphattak. Mert azok nyalogatnak neg szajba vesznek minden vackot
2013. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!