Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tehát mi történik a 2. -es...

Tehát mi történik a 2. -es szintű cukorbetegségnél? Nem értem.

Figyelt kérdés

Ezt írják:

"A 2-es típusú diabetes mellitust (más néven nem inzulinfüggő diabétesz) az izolált szénhidrátok fogyasztása (cukor, fehér liszt stb.) a magas glikémiás index (GI) miatt okozzák. Minél magasabb a glikémiás indexe a szénhidrátnak, annál gyorsabban szívódik fel és jut a vérbe, és annál nagyobb inzulintermelésre serkenti a szervezetet.


Az éveken át tartósan magas inzulinszint, pontosabban étkezésenként egy-egy hatalmas inzulinhullám miatt a sejtek védekezni kezdenek a beléjük pumpált túl sok cukor ellen, és kialakul az inzulinrezisztencia, vagyis a sejtek ellenállnak az inzulin sejthártya nyitogató kísérleteinek. Ám mivel az agy érzékeli, hogy a vérben ott a sok cukor, utasítja a hasnyálmirigyet, hogy még több inzulint termeljen, a sejtek viszont egyre jobban ellenállnak. Egy ponton azonban a hasnyálmirigy feladja a küzdelmet, és a tartósan magas vércukor szint elkezdi „áldásos” hatását: vakság, lábamputáció, érelmeszesedés, infarktus és impotencia lesz a következménye."


Tehát az mit is jelent? "vagyis a sejtek ellenállnak az inzulin sejthártya nyitogató kísérleteinek."



Én úgy értelmeztem, ohgy a sejtek nem fogadják be az inzulint és a cukrot se, de akkor a vérben nem tudja lebontani?


2011. aug. 25. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

hello!

ha jol ertelmezem, ezt nem erted:

Tehát az mit is jelent? "vagyis a sejtek ellenállnak az inzulin sejthártya nyitogató kísérleteinek."


az inzulin nem bontja kozvetlenul a cukrot/glukozt, csak kinyitja a sejteknek a sejthartyajan talalhato a "cukor/glukoz beengedo kapuit." tehat az inzulin olyan mint egy kulcs, ami kinyitja a glukoznak a kapukat. A sejten belul kezdodik csak el a glukoz lebontasa, ami rengeteg lepesbol all, nem is reszleteznem.

tehat a glukoz nem bontja kozvetlenul, csak kozvetve.


ha meg lenne egyeb kerdesed szivesen valaszolok ra :)

2011. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*glukozt
2011. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


Tehát ha jól értelmeztem akkor a sejtek bontják le a cukrot és a glükóz feladata, ohgy segítse a felszívódását a sejtekbe.

2011. aug. 26. 01:08
 4/4 anonim ***** válasza:
igen a sejtek bontjak a cukrot. de az inzulin kell a sejtbejutashoz, a glukoz az egyfajta cukor :)
2011. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!