Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gilbert-kórom van, mi ennek a...

Gilbert-kórom van, mi ennek a kimenetele? Sehol nem találtam pontos leírást, hogy mi történik, ha nem figyelek magamra.

Figyelt kérdés
Például hétvégente általában elég sok alkoholt iszok, káros lenne, ha hetente egyszer innék több alkoholt például? És ha kondizok akkor hagyjam abba? Ha nem akkor mi történik?
2011. márc. 1. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt választ találsz a kérdéseidre:

[link]

2011. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem ez nem válaszol meg semmit, elolvastam korábban is, de lehet csak számomra nem derül ki. szóval lényegében a májam és az epém "pusztulásához" vezet ez az egész?
2011. márc. 1. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

A Gilbert-kór nem betegség, hanem egy ártalmatlan állapot, tehát ha nem vagy alkoholista és nem szedsz hosszú távon májkárosító gyógyszereket, nem lesz semmi baja sem a májadnak sem az epédnek. Egyébként meg az epe egy emésztőnedv, nem szerv, tehát nem tud elpusztulni.

A férjem is Gilbert kóros, 36 éves, ő is bulizott fiatalon, ivott is olyankor nem keveset, + még az asztmája miatt olyan gyógyszert is szed ami alapból májkárosító de ennek ellenére erős, egészséges, nagyon ritkán beteg.

2011. márc. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!