Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A gyógyfürdőkben mi az a sok...

A gyógyfürdőkben mi az a sok fehér szmötyi, ami a vízben úszkál? (Zsóry-ban és Demjénben láttam ilyet. )

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szabadtéri gyógyfürdőben láttam, ott a naptej darabkák, amik nem szívodtak be, azok úszkálnak.
2011. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nem, én rendszeresen látom télen a fedett gyógyfürdőkben - szóval naptej kizárva.

Jobb esetben a medence faláról válik le valami, rosszabb esetbe az emberekről...

2011. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elhalt hámsejtek.
2011. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. Elég undi. De nyáron tényleg belekerül naptej is, meg télen is testápoló, reumakrém, stb.
2011. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De hogy a fenébe nem tudják az elhalt hámsejteket kiszűrni? És miért pont az ilyen termálmedencékben jelenik ez meg? Talán a melegebb víz miatt jelentkezik ez ennyire látványosan? (Viszont Hajdúszoboszlón nem emlékszem, hogy lett volna ilyen a vízben...)
2011. szept. 6. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a meleg vizben jobban fellazul a bor elhalt retege, plane ha orakig ulnek benne es talan a vegyi osszetelele is rajatszik. Akkor csak eleg megvakarni a borodet valahol es mar jon is le a trutyi. A jobb helyeken szurik a vizet, de van ahol nem.
2011. szept. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az automatikus vízszűrős,vízforgatós rendszer központja "értesül" arról, ha a vízzel történik valami. pl. vér kerül a vízbe, (lábról, körömről, stb.) Ekkor az automata vezérlő a beállított adalékanyag mennyiséget megemeli, ez (szakszóval) pelyhesedik. Ahol nincs automata központ, ott (előírás szerint), óránként kell ellenőrizni a vizet és meghatározni, hogy mivel lehet jóvátenni az ügyet. Egyébként a káros anyagok szabad szemmel nem láthatók. Így hát az apró, fehérektől nem annyira kell félni....
2011. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gec.
2020. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!