Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fürdés hideg vízben, hatásai?

Minecraft2 kérdése:

Fürdés hideg vízben, hatásai?

Figyelt kérdés

Régebben azt mondta egy vezető egy várban hogy a katonák hideg vízben fürdötek és hogy ez jótékony hatásai voltak, mert megedzette őket (bár pontosan nem tudom mit ért ezalatt). meg hát gondolom ha valaki hozzászokik ehhez erősíti az immunrendszert mert hozzászokik egy idő után.. szóval nem lesz ez a néhai megfázás stb..

meg vízben 1000szer gyorsabb a hőleadás, kell sok energia a szervezetnek hogy meg tudja tartani a hőmérsékletét, szóval még kalória is éghet sztem sok..

szerintetek?


2011. szept. 9. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a váltófürdő sokkal egészségesebb kezded 38-40 fokos vízzel a tusolást aztán fokozatosan hűtöd 16-18 fokosig(gyakorlatilag az már csapvíz hideg)a végére felpezsdül a véred XD
2011. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valóban vannak olyanok,akik gyakorlatilag jéghideg vízben fürdenek/zuhanyoznak,viszont mindig csak fokozatosan szoktassad át magad,mert ha gondolsz egyet,s rögtön jéghidegbe fürdesz,az komolyabb következményekkel is járhat,akár szívmegállást is eredményezhet.Úgyhogy,csak okosan.
2015. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!