Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgombára mit ajánlotok?

Körömgombára mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Teafaolaj!

Rossmannba, vagy Dm-be lehet venni, kicsi zöld dobozba van, de biztos van másféle is.

Próbáld meg egy műanyag lapátszerűséggel a körmöd alá juttatni.

(én kivágtam egy itthoni vajas-dobozból egy kb. 1cm széles csíkot és lekerekítettem a végét.)

Egy egy cseppet tettem erre a "lapátra" és úgy folyattam be a körmöm alá. Nem mondom, hogy két hét alatt elmúlt, de hatásosabb a Canestentől, az tuti!

2011. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy sebész azt mondaná, hogy vetesd le a körmöd, ha nagyon gombás már...nekem szerencsére nincs ilyen problémám, de az ilyen olyan krémek nem mindig válnak be, ha sebész leveszi 100%ra elmúlik. De kirázott a hideg, ahogy belegondoltam :S
2011. szept. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

[link]


Talán van benne hasznos info.

2011. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Crazy Niggah válasza:
Ecetes balta..:DD
2011. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Én Valaki válasza:

Szia!


Nekem lassan 2 évig volt a kezemen körömgombám, amit nagyon szégyelltem. Úgy gondolom, hogy a műköröm alá ment víz csinálhatta, mert a szakmámból adódóan sokat nyúlok a vízbe.Kipróbáltam a lakkot, az ecsetelőt, a canespro-t az ecetet a sót az almaecetet, a nailnert, a hidrogén peroxidot még almaecetes kombinációval is, annyit segített, hogy sosem vastagodott meg a körmöm, és nem volt sárga vagy fehér, de nem nőtt vissza sehogy sem a húsomhoz.A múltkor egy idősebb úr elmesélte, mi az ami eltünteti a körömgombát. Nem hittem neki, de adtam egy esélyt a dolognak. Egészen 1 hete kenem a körmöm és akár hiszitek, akár nem eltüntek a kis vonalkák a körmömről, ami azt jelzi, hogy gombás, gyorsabban nő a körmöm és rendesen! Elég drága mulatság de hátha nektek is segít! [link] pontosan ezt kell megvenni, ez halolaj és ligetszépe olaj kapszula, kifejezetten ezt a márkát ezt a fajtát keressétek, olyan 7-8000 ft körül van, gondolom gyógyszertára válogatja, viszont 1 hétig nekem kitart 1 kapszula( össz. 60 db van benne) úgy hogy minden nap, vagy 3szor kenem be mind a 10 körmöm. Tehát kiszúrom tűvel a kapszula tetejét és rákenem a körömre, és a körömágyra is. Nem igazán szívja be a körmöm, de egy órát próbálom rajta hagyni. A reszelt körömnél gondolom jobban bejutnak a hatóanyagok, viszont ahol reszeltem, ott egy 2-3 nap után az olajtól kifehéredett a körmöm, ami nő le. Próbáljátok ki, ennyi pénzt szerintem megér, főleg ha elmúlik az adott probléma!

2012. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha a patikai csodaszerek, az ecet, a fokhagyma, a teafaolaj, grapefruitmag és társai nem váltak be, és már jó ideje küzdesz a tünetekkel, akkor próbáld ki a következőt. Olló, reszelő és HYPO! A lényeg az, hogy a beteg rész felett amennyire csak lehet vágjuk a körmöt rövidre. Ezután vékonyítsuk el a köröm felületét amennyire csak lehet, hogy a fülpáclikával felvitt HYPO (igen, hígítatlan szürke flakonos háztartási fehérítő, max 5% aktív klórtartalommal) könnyebben behatolhasson a köröm mélyebb rétegeibe. Előzőleg nem árt kiáztatni a lábat valamilyen módszerrel. Én a kezemen elterjedt körömgombámat gyógyítottam nagy sikerrel. Nekem a kezemen olyan gomba nőtt, ami a köröm széléről a köröm alatt terjedt befelé, és ezért nagyon nehéz volt kezelni. Mivel a gomba megeszi a köröm alsó rétegét, felülről nehéz bejuttatni bármit is, ameddig a köröm nincs reszelővel elvékonyít a beteg körömrész felett, oldalról pedig a gomba a terjedése során egy olyan elhalt anyagréteget hagy maga után, amin egy idő után szintén nem sok minden szer juthat be a célterületre. Azonban ha a körmöt tövig vágjuk, majd elvékonyítjuk reszelővel a beteg rész felett, akkor "beelőzhetjük" a további terjedését az által, hogy a felé ecsetelt HYPO behatol a körömbe, és kifejti hatását. A HYPO nekem nem irritálta a bőrömet. A gomba elterjedtségének a stádiumától függően több kezelés is szükséges lehet, de a HYPO nagyon hatékony, már egy kezelés után is megfelelően előkészítve a terepet látványos a hatása. A másik fontos dolog, hogy zoknikat, lábbeliket és körömápoló készletet fertőtleníteni kell, továbbá étrendi és életmódbeli változtatások is szükségesek lehetnek. A gombát a túlzott cukorbevitel, alkoholfogyasztás stb. segít életben tartani, tehát a gomba sok esetben egy helytelen élet és gondolkodásmódra is felhívja a figyelmet.
2015. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!