Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgombára gyors helyi...

Körömgombára gyors helyi kezelés, megfizethető áron?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kérdezd kezelőorvosod, gyógyszerészed
2011. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Nekem elég erős körömgömbám van, próbáltam a canespro-t, sokat nem hatott, félig-meddig leszedte a körmöm, ennyi. Talán még egy kezelés kellene. Aztán próbáltam a Nailner repair-t, az aztán végképp semmit sem ér. :S

Hozzáteszem, ha elmész orvoshoz, nehogy engedd, hogy tablettát írjon fel, mert a többsége májkárosító hatású!

2011. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Fontos tudni, hogy a gombás megbetegedés a köröm szabad széle felől kezdődik-e, vagy a körömágy felől ("oldalról")?

Mivel a köröm anyagcseréje nem túl jó, ezért mindenféle kezelés hosszú ideig tart majd.

- Ha a köröm felszínének legfeljebb 1/3 részét fertőzte meg, antimikotikus körömlakkal lehet próbálkozni (gyógyszertár).

- Emellett hasznos még a fertőtlenítés (Neomagnol tabletta 1/4-e fél bögre langyos vízben feloldva, és napi 1-2x ilyenben áztatni az körmöt, ez csak frissen készítve hatásos), mások Betadine-t is javasolnak

- a Nailner Repair több ismerősömnek segített, állítólag jó.

2011. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen az a baj,hogy az orvos egyből a gyógyszerrel jön...

Én nem szeretnék azt szedni,és most gondolkodom,hogy mit kéne venni!

2011. máj. 4. 21:50
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A hosszú választ író vagyok (ha jól emlékszem, 3.). A kérdésekre nem válaszoltál.

Javaslom, tekintsd át, amit írtam, mert ezek nem vényköteles szerek, és helyileg alkalmazandók.

Nem tudom, az előttem válaszoló szakember-e, vagy csak önjelölt orvos/gyógyszerész, de nem ártana ismerni a szakmát, mielőtt furcsa dolgokat hangoztatna.

A körömgomba makacs, hetek alatt nem múlik, annak hónapok kellenek. Ha lehetséges, mindig helyi kezelést alkalmaznak (amelyek nem károsítják a májat). Mivel nehezen "átjárható" (nehezen penetrálható) szaruképletről van szó, olyan szert és gyógyszerformát szokás alkalmazni, mely tartósan az alkalmazás helyén marad.

2011. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szia! Oldalról kezdődik a gombásodás
2011. máj. 5. 10:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez általában a sarjadzógomba által okozott körömgombára jellemző (a másik gyakori a fonalas gomba, a szabad szél felől jelentkezik).

Ilyenkor az a teendő, hogy a köröm gombás részeit le kell reszelni, és ezt rendszeresen végezni. Krémet nem érdemes használni, helyette ecsetelőt.

Ecsetelőt a gyógyszertárban kaphatsz, néhány példa: Solutio Castellani, Solutio tricolorata, Solutio merbromini, Betadine, vagy az említett Neomagnol tablettából otthon elkészíthető friss oldat.

Emellett érdemes gombaellenes körömlakk használata, ilyenek a Batrafen és a Loceryl.

Még tudom ajánlani a Nailner repairt, ami egy viszonylag új készítmény, és nagyon dicsérik.

2011. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2011. máj. 6. 19:34
 9/15 anonim ***** válasza:

Gombás állapot mindig az immunrendszer gyengülésével kapcsolatos. El kell hagyni az élesztős, cukros, ecetes ételeket, az egyszerű szénhidrátokat,(fehér lisztből készült pékáruk) szedni kell egy probiotikumos készítményt, meg az immunrendszer helyreállításához egy nagyobb dózisú multivitamint. Sok zöldséget, gyümölcsöt egyél.

Sajnos ez kívülről történő kezeléssel nem fog megoldódni, ezek a felületi szerek csak elnyomják a tünetet(ez maga a gombásodás) később ismét kijöhet. Ha az immunrendszeredet erősíted, akkor a szervezet saját maga képes megszabadulni a gombától, mert helyreáll az egyensúly. Ugyanis tévedés hogy a gomba kiűzhető a szervezetből, az mindenkinek ott van, csak van akinél a felborult egyensúly miatt el tud szaporodni. Nem túl bonyolult megérteni szerintem.

2011. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Annyira egyszerű: aloe vera kivül-belül!! belülre ivólé formájában az immunitás növelésére, kivül a helyi tünetek tökéletes kiirtására.Ez a növény a jó Isten igazi ajándéka. Ennyi!
2011. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!