Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Náthát mivel lehet leggyorsabb...

Náthát mivel lehet leggyorsabban előzni?

Figyelt kérdés
szombatra megszeretnék gyógyulni, tegnap kezdődött az orrfolyás a torkom már nem fáj először az kezdett el de az már szinte teljesen elmúlt voltam orvosnál is ma adott gyógyszert is meg C-vitamint meg neo citránt meg forró teát iszok...:D valami ötletek még hogy minél hamarabb sikerüljön? :D házi praktikák érdekelnek főleg a válaszokat előre is köszi :D
2011. szept. 20. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Pálinka, vereshagyma, csípős paprika, húsleves. Nem vicc.
2011. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a jó csípős forró húslevesre esküszöm, valamint sósvizes orröblítés, esetleg infralámpa ha van.
2011. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
infra lámpa nincs, de kamillateás gőzölést terveztem estére :D
2011. szept. 20. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:

A Neo Citran-t hagyd el.

Infralámpát majd érdemes nézni. :)


Most még lehet venni friss paprikát, paradicsomot, körtét, almát, szőlőt piacon, ha szerencséd van, termelőtől. Ezek többet érnek, mint a vitamintabletta. Persze az is kell, de mellé a zöldség-gyümölcs.


A fokhagyma sokat segít.


Segít a sósvizes orrbölítés is.


A mézes tea is jó, de a mézet ne forrázd le.



Amúgy nekem az a véleményem, hogy egy kis kezdetbeni torokfájásos, aztán orrfolyós hétköznapi nátha nem egy betegség, nem kell orvoshoz menni vagy programokat lemondani vagy egyéb. Én ilyennel ugyanúgy élem az életem, mint amúgy, annyi különbséggel, hogy melegebben öltözöm és kúrálom magam.

Persze, ha hasogató fejfájás, szédülés, gyengeségérzet, láz, hurutos köhögés stb. is van, az már más...

2011. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a fejem egész nap olyan mintha valaki megállás nélkül ütné és mellé szédülök is...de lázam nincs és a köhögést is még a legelején elkezdtem kezelni már az is elmúlóban van orvoshoz azért mentem h adjon valami hasznosat:D

a válaszokat pedig köszönöm :)

2011. szept. 20. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Kialakult náthát már nem tudsz megelőzni, viszont ha vitamint szedsz mindig, akkor meg tudod előzni hogy máskor ne légy beteg, mert megerősödik az immunrendszered, jobban tud ellenállni a betegségeknek.

Én olyan multivitamint szedek évek óta, amiben min. 2000mg. C-vitamin van, 5000NE A-vitamin, 400 NE E-vitamin.....

2011. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!