Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Árthat-e, ha 22 évesen 50...

Árthat-e, ha 22 évesen 50 éven felülieknek való vitamint szedek?

Figyelt kérdés

Volt itthon, édesapám nem szedte, hát bevettem belőle egyet. Aztán mégegyet, aztán gondoltam miért ne szedhetném... és úgy érzem, hogy jobban érzem magam, mióta szedem.

Csak az a baj, hogy a gyógyszerész nem akarta kiadni, mert apu nem 50 éven felüli, hanem csak 47 éves.

Gondolom egyébként, hogy csak annyiban más, hogy más arányban vannak benne a vitaminok, mint egy junior, vagy normál felnőtt tablettában, de a gyógyszerész mégis bogarat ültetett a fülünkbe!


2011. szept. 29. 21:34
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Érdekes témát vetettem fel, úgy látom.

Amúgy most én is bekaptam egy ilyen csúnya megfázást, nagyon kemény orrfolyással, torokfájással, fejfájással, szenvedéssel. Az 1000 mg C vitamin, és a másik vitamin ellenére.

2011. okt. 3. 10:16
 12/30 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező. Nagyon szívesen elmondom neked, hogy legközelebb hogyan tudod kivédeni az ilyen kellemetlen tünetekkel járó állapotokat.

Az 1000mg C-vitamin az a mai ember számára az a minimum mennyiség, amivel még esélye van egészségesnek maradni.

Az már koránt sem biztos, hogy neked ez a mennyiség elég volna erre. Meg aztán nem csak a vitamin mennyiségén múlik az, hogy valaki beteg lesz, vagy nem.

Figyeld meg magad. Ha valamikor lesz a családban, vagy a munkahelyen egy olyan helyzet, amikor úgymond a lelkedre veszel egyet-s mást, sajnos nagyon nagy a valószínűsége hogy másnap, vagy még akár aznap, elkezdődhet valamilyen kellemetlen , "betegség"-nek nevezett állapot nálad.

Ez azért van így, mert a lelki válságod miatt legyengül az immunrendszered, felborul az az egyensúlyi helyzet, ami egy egészséges szervezetet jellemez. Ugye, ezeket a nap mint nap adódó stressz-helyzeteket nem mindig lehet elkerülni, ezért, egy előre gondolkodó ember ezt úgy tudja kivédeni, megelőzni, hogy előre felkészíti a szervezetét ezekre a helyzetekre, és megerősíti az immunrendszerét annyira, hogy az ilyen, és ehhez hasonló nehéz időkben is legyen tartaléka minden olyan, az életfunkciókhoz nélkülözhetetlen anyagokból, mint amilyen pl. a kalcium, a B-vitaminok, a C, az E,vitamin, az Omega 3 zsírsavak, (ezek az anyagok az agyi funkciókhoz szükségesek)(,persze az összes többire is ugyanennyire van szükség) ezek nélkül koránt sem biztos, hogy megfelelően tudsz reagálni, cselekedni ott, és akkor, amikor a legnagyobb szükség van rá.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nyilván nem lehet általánosan azt mondani, hogy neked 1000mg C-vitaminra van szükséged, hisz nem tudjuk hogy pl. hány kilós vagy, milyen magas, mennyire vagy leterhelve fizikailag, szellemileg, milyenek az emberi kapcsolataid, milyen alkat vagy? lelkizős, vagy könnyedén túljutsz nehéz helyzeteken.....Ez mind befolyással van arra, hogy mennyi a szükségleted vitaminokból, ásványokból.

Én, 65 kg, 172cm magas, 48 éves nagyon aktív, örökké mozgó, és terveket szövögető, ugyanakkor elég jó stressztűrő képességű nő vagyok, jelenleg a dr Lenkeis Közepes multivitamint, plusz még 3000mg C-vitamint, folsav-kiegészítést, és Q10-et szedek, immáron 8 éve, és így nagyon jól érzem magam, nagy a teljesítőképességem. Ezeket a mennyiségeket egészségesen!! szedem, nem tudom mennyit kéne szednem ha beteg lennék, mert beteg már nem voltam már sok éve. 14 éves lányom, aki 50 kg, 170 cm, és szintén sportol, ő az Alapot szedi, neki is adok még az Alapon kívül 500mg bioflavonoidokkal kiegészített C-vitamint, valamint kalcium-magnézium italport is, hogy erősek maradjanak a csontjai is. Természetesen nem mindig állok jól anyagilag, ezért van amikor nem szedek teljes adagokat, de soha nem hagyom kiürülni a szervezetemet teljesen, mert akkor kapom tőle a jelzéseket, itt fáj, ott fáj, és ezt nem szeretem.

Tehát azt gondolom, hogy neked is valószínű hogy több C-vitamin kéne, ha nem szeretsz betegeskedni. Próbálkozz, a C-vitaminnal lehet kísérletet végezni, egészen addig növeld a napi mennyiségeket, amíg lazul a székleted tőle. Ez jelenti azt, hogy akkor, ha lazítja a székletet, akkor már felesleges tovább növelni az adagot, viszont így kiderül hogy mennyire van szükséged. És ne ess kétségbe, ha valakitől azt hallod hogy veszélyes a C-vitaminból sokat szedni. Ez már rég elavult mese, nem mindenkinek tetszik ugyanis hogy azok, akik már tudják hogy milyen csodálatos anyag, azok bátran szedik, korlátozások nélkül, mert érzik hogy jól vannak tőle.

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
"Ha tényleg közöd van a biológiához, akkor pedig egyenesen szégyeld magad hogy ennyire keveset tudsz róluk, szégyeld magad hogy nem ismered nagy tudósunk Szent-Györgyi Albert tanításait, és nevét." Te pedig a szegény kérdező hülyítése miatt szégyelld magad. Sajnálom azon embereket akiknek ezt vég nélkül el kezded bemagyarázni. Ez már Jehova szint. Semmit nem értesz az orvostudományhoz, ez látszik. Egyetlen kérdésem volna, mert ez az egy ami nem hagy nyugodni: Miként tudod meggyógyítani az abszolút inzulinhiánnyal született, vagy esetleg csak óvodás korban kialakuló cukorbetegséget, aminek ugye a lényege hogy a szervezet "megtámadja" a hasnyálmirigyben lévő inzulintermelő sejteket, és elpusztítja azokat. Erre nagyon várom egy önkéntes természetgyógyász válaszát, akinek mindenre van valami praktikája. Egyébként a C vitamint bizonyos esetekben én is javasoltam, ha nem vetted volna észre. De csak módjával, mert veled ellentétben én tudom hogy arra hajlamosaknál milyen következményei lehetnek.
2011. okt. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Egyébként meg majd meglátjuk mire mész a vitaminjaiddal ha jön egy olyan világjárvány ahol a kórokozó nem reagál majd semmire. Mi pont azon dolgozunk, hogy kifejlesszünk olyan hatásos ellenanyagokat, amik adott esetben emberek ezreinek, sőt millióinak az életét menthetik meg. Azért remélem hogy a gyerekeidnek sem adattad be a kötelező védőoltásokat, hiszen semmi másra nincs szükségük ezek szerint csak vitaminokra. Egy másik válaszolónak üzenném, hogy a penicilin feltalálásáig szinte minden ember meghalt bakteriális fertőzések következtében, kevés ember volt aki túlélte az ilyen járványokat. Ezt egyébként 1928-ban Alexander Fleming fedezte fel. Nekik szerencséjük volt hogy termelődött a szervezetükben annyi ellenanyag, amik meg tudták őket védeni a haláltól. De nem ez volt a jellemző. Elsősorban ott nem haltak meg annyian, ahol gyérebben lakta területek voltak, mint például Lengyelország vagy Oroszország. Nem volt rajtuk akkora áthaladó kereskedelem, ezért kevésbé vitték be más országokból a fertőzést is. Ennyit akartam még hozzáfűzni.
2011. okt. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Vétettem egy hatalmas hibát: penicillin. Két L van benne.
2011. okt. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

angryman!

Te még mindig nem érted a lényeget. Te még mindig csak úgy tudsz gondolkodni, ahogy a többi egészségügy által képzett ember.

Szerintem senki sem képes GYÓGYÍTANI!!!

Ezt csakis az orvosok állítják magukról, de ez nem igaz. Ők sem képesek meggyógyítani senkit sem, hiszen a gyógyszerekkel való kezelés nem jelent gyógyulást.

Gyógyítani csak maga az élő szervezet tudja saját magát, hiszen ez a tulajdonsága a természet ajándéka. Ezt nem lehet megcáfolni, ezt neked kéne a legjobban tudnod, mint biológusnak, hogy sejtszinten mi minden történik a testünkben. Csak az emberek annyira be lettek etetve a gyógyító mesével, hogy nem mernek maguk átesni egy-egy kisebb-nagyobb egészségügyi problémán, rögtön, a legkisebb bajnál szaladnak az orvoshoz, meg sem tudják tapasztalni hogy gyógyszerek nélkül is ugyanannyi idő alatt gyógyulnának meg, mint gyógyszerekkel. Persze ehhez a gyógyuláshoz tudni kéne hogy mire van szüksége a szervezetnek a helyes működéshez. De ezt az ismeretet nem engedik tudni nekünk, ezt csak magunk tudjuk megszerezni magunknak, ha eléggé akarjuk.

Hogy kérdésedre válaszoljak, megvannak azok a helyek ahol foglalkoznak azokkal a betegekkel is, akikről kérdezel. Nagyon szép eredmények születnek, sokan utolsó kapaszkodóként keresik fel a szakembereket, és kitartóan végigcsinálják azt a programot ami egyáltalán nem könnyű, sok elszántságot, lemondást és józan mérlegelést igényel a részükről.

Egy olyan ember mint te, aki eleve csak a gyógyszerközpontú, szűk látókörű mai orvoslás elveit vallod, ne is érdeklődj és foglalkozz ezekkel a kérdésekkel, téged is úgy képeztek ki, hogy véletlenül se hidd azt, van másik megközelítési mód is az egészség elérését illetően. Végezd nyugodtan a munkádat, érj el benne sikereket, mert csak így lehetsz boldog.

Én azért írom le a saját tapasztalataimat, és adom át másoknak, mert azt gondolom, hogy aki akar az profitálhat belőle, aki nem, az pedig ne akarjon állandóan vitába szállni velem, mert úgysem tudok máshogyan gondolkodni. Én már megtapasztaltam azt, hogy még a több ezerszeres vitamin adagok sem okoznak semmiféle kárt a szervezetemben, hanem egyenesen jótékonyak, ennek ellenkezőjét hiába is akarja valaki elhitetni velem, főleg ha még ki sem próbálta. Te is járd ki magadnak azt az utat, amin majd eljutsz odáig, hogy megértesz más módszereket az egészséggel kapcsolatban.

Addig is jó tanulást kívánok, és eredményes munkát.

2011. okt. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:14


A bakteriális nagy járványokban meg a tüdőgyulladásban meghaltak, meg persze a tüdővészben, ezek ellen csak az antibiotikum segít, ezt mindenkinek illene tudni, ezt merem állítani...

Viszont, amikor azt látom, hogy torokgyulladásra vagy enyhébb bakteriális eredetű náthaszerűekre antibiotikumokat adnak, ahelyett, hogy addig az egy hétig erősebb vitaminkúrát javasolnának és sok teát meg gőzölést, hát... ilyenkor kezdek szkeptikus lenni.


Ha az agyunkat nem használjuk, akkor meghülyülünk (élesítve írtam, de értsd jól). Ha az izmaiknak nem használjuk, elgyengülünk. Ha az emésztőszerveinket "nem használjuk" (pl. diéta), akkor lelassul az emésztés, és mikor vége a diétának, jön ugye a jojó-effektus.


Ezek után sajnos nem tudjuk elhinni, hogy ha az immunrendszerünknek nincs dolga, annak ne lenne következménye. Pedig jelenleg a banális vírusfertőzéseken kívül semmit se ez győz le, hanem mindent gyógyszerek, legalábbis ezt látom.

Közben, ha az egyre több allergiás és autoimmun betegség okait kutatják, akkor arra jutnak, hogy többek között egyik ok, hogy szabályosan nincs elég dolga az immunrendszerünknek (jó, nem azt mondom, a gyógyszerek miatt, más miatt sincs...). És ezt már több erősen hihetően tűnő oldalon olvastam már, HáziPatika de szerintem a WebBetegen is. Jó, ezek se tökéletesen megbízhatóak, de szerintem egyik se, amelyik hétköznapi ember kezébe kerül.


Mellesleg olvastam párszor blogot/fórumot autoimmun betegségektől, mert érdekelt. Az egyik emberkétől kérdezte az immunológus, hogy átesett-e a gyermekkori betegségeken? Nem esett át az illető. Ez lett megjelölve egy lehetséges okként.

2011. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
"Az egyik emberkétől kérdezte az immunológus, hogy átesett-e a gyermekkori betegségeken? Nem esett át az illető. Ez lett megjelölve egy lehetséges okként." Viszont ha valaki például megkapja a bárányhimlőt, a kórokozók ott maradnak a derék környékén, tovább szaporodnak, majd felnőtt korban ez lesz a felelős az övsömör kialakulásáért. Vagy ott van unokatesóm. Mindig ügyelt az egészségére, mozgott, ette a vitaminokat, vigyázott mit eszik, nem volt stresszes. Egyszer csak azt vette észre mintha nőne a lábmérete, az édességet is egyre jobban kívánta, az orvosi diagnózis: Jóindulatú agyalapi mirigy daganat, egyedüli megoldás a műtét, majd egy életen át hormon tabletta szedés, különben meghal. Ehhez társulva ugye még az ennek következtében kialakult cukorbetegség, magas vérzsírszintek. Azonban biztos vagyok abban, hogy te, kedves 59 % - os válaszoló erre is tudnál mondani egy biztos módszert, amivel meggyógyítható lenne. Legalábbis olyan szintűt, amilyet adtál a vele született cukorbetegségre vonatkozó kérdésemnél is, miszerint "vannak olyan helyek ahol nagyon jó eredményeket értek el". Ez azt is jelentheti hogy 100 kezeletlen betegből egy még él, csak nem tudjuk hogy hol. A védőoltások terén sem reagáltál semmilyen konkrétumot. A túlzott vitaminfogyasztásnak azt mondod nincsenek következményei. Az alkoholisták egy része is csak 50 éves koruk felé kezdenek el tüneteket produkálni. Addig a szervezet védekezik, mivel az emberi szervezet nagyon okos anélkül is hogy tömnénk magunkba mindenféle vitaminokat. Az immunrendszer erősítésére csak speciális készítmények alkalmazhatóak, amelyek liofizilált baktériumokat tartalmaznak, ilyen a broncho-vaxom, uro-vaxom, stb. Azonban ezeket is csak indokolt esetben szükséges szedni kúraszerűen. Megszakítás nélkül semmilyen immunrendszer erősítőt nem szabad alkalmazni, mert akkor pont az ellenkezője következik be, vagyis az immunrendszer magától képtelen lesz felvenni a harcot a kórokozókkal szemben. Mire egy ilyen gyógyszer megkapja az OGYI engedélyét, számtalan szigorú vizsgálaton megy át, ami dollár milliókba is belekerülhet. Ezek a vitaminok, amik kizárólag OÉTI engedéllyel rendelkeznek, semmilyen ellenőrzésen nem mennek keresztül, mivel egyrészt a gyártónak nincs arra pénze hogy bevizsgáltassa, másrészt meg úgysem kaphatná meg az engedélyt mint gyógyszer. "Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény. Hatását KLINIKAI vizsgálatok igazolják". Szánalmas, nevetséges, és egyben elszomorító. Végezetül még annyit, hogy én sem azt mondom hogy egy tüsszentés és irány az orvos, antibiotikum, mert különben ravatal. Ésszerűen használjunk minden gyógyszert, csak akkor ha tényleg szükségünk van rá, egy megfázásnál jöhet egy C vitamin kúra, inhalálás, ha nincs láz akkor szauna, mert az izzadás egy remek gyógymódja a szervezetnek, akik képesek kifejezetten izzadni maguktól is azok sokkal hamarabb felépülnek, erre pont az egyik gyerekem a példa, viszont ha egy hét után inkább rosszabbodik a helyzetünk akkor irány az orvos.
2011. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
41%
Örülök hogy gyermeked gyorsan felépült, viszont az enyém már meg sem betegszik.
2011. okt. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ez megint tudományos és konkrét válasz volt................ Tudod mit? Szedd a vitaminokat, tömd bele a mit sem sejtő gyerekeidbe, járj továbbra is abba a vallási szektába ahová ez a sarlatán is tartozik, és kívánom hogy éljetek sokáig betegségek nélkül. Én is teszem a dolgom azért hogy minél több betegségre megtaláljam a gyógyszert, hogy segíteni tudjak az embereken, és közben megkapom ezért azt a csekély több milliós fizetést havonta a gyógyszergyártól. Tudod ők is tudják hogy valakit aki ennyit tesz a kutatásokért és persze komoly eredményeket is fel tud mutatni azt meg kell becsülni. Téged biztos nem alkalmaznának. Erősen kétlem hogy bármilyen biológusi, immunológusi, de még csak orvosi végzettséged is lenne. Vannak emberek akiknek annyira erős az immunrendszere hogy egyszerűen nem kap el egy betegséget sem szinte soha, gének, öröklődés, bármi szerepet játszhat ebben. Ilyen a feleségem is. Akármi átmegy a családon, neki kutya baja. Pedig nem tömi magát semmivel. Mindegy, az elvakult önjelölt természet gyógyászokkal úgysem lehet mit kezdeni, ahogy a kézrátétekkel gyógyítókkal sem (na ők mennyit keresnek havonta a semmiért!), nekem meg 10 - re bent kell lennem, úgyhogy további szép napot.
2011. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!