Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy nyirokcsomó? Ha...

Lehet, hogy nyirokcsomó? Ha nem mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

1-2éve van, mióta észre vettem, egy kicsit nőtt,most nem igazán fáj, maximum,ha megeröltetem a nyakamt,mondjuk sokat nézek lefelé, vagy cipekedek. egyik ismerősöm azt mondta, hogy nyirokcsomó.

Valahol ott van, ahol bekarikáztam a képen.Ahogy vége van a hajadnak, bal oldalt, ott van ilyen kis "gödröcske" és abban van benne. most olyan 1cm-es, de szerintem voltmár nagyobb is olyan 0.5cm-el.


[link]


2011. okt. 7. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1-2 éve van és annyi eszed nem volt, hogy orvosnak megmutasd? HAnem itt kérdezgetsz?
2011. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy jön ilyen válasz:)

Úgy igazából nem izgat halálra a dolog, de direkt írtam,hogy ismerősöm azt mondta,nyirokcsomó, volt ennek is,meg annak is,és ez teljesen természetes. Most eszembe jutott, gondoltam megkérdezem itt is.

2011. okt. 7. 21:02
 3/12 anonim ***** válasza:

max zsírcsomó lehetne hiszen a tarkódon nincs nyirokcsomó.

A nyirokcsomó lenne megnagyobbodva az baj lenne hiszen az immunreakcióra utal, tehát valamilyen gyulladás van a szervezetben.

És tovűbbra is csak azt tudom mondani,hogy miért nem mutatod orvosnak? 2 évente egy teljes kivizsgálás sem árt

2011. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A tarkón is lehet nyirokcsomó, nekem is van.

[link]

Néha, ha beteg vagyok, akkor megduzzad, keményebb lesz, kicsit fáj. Most pontosan ez a helyzet. Szerintem ezekkel nem lehet mit kezdeni, ha megoperálják csak rosszabb lesz. Max ha tényleg baj van vele akkor szokták megműteni.

2011. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A képen nem igazán tudom megítélni,hogy ez most oldalt, elöl, hátul, vagy hol van..:D

Linkeltem képet, nézzd meg, neked is ott van? És már voltál is orvosnál?

2011. okt. 7. 21:17
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 85%-os válaszoló!

Miféle kivizsgálásra gondolsz? Már tettem fel egyszer ilyen kérdést, nem igazán jöttek kielégítő válaszok! A kivizsgálásban milyen vizsgálatok vannak? És hogyan mész el? Háziorvosnak mondod, hogy akkor akarsz menni, vagy magadtól elmész például egy tüdőszűrésre?

2011. okt. 7. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
A duzzadt nyirokcsomó nem játék. Utalhat daganatos megbetegedésre is, pl.: Hodgkin-kór. De nem kell megijedni, nem hiszem, hogy neked ez van, mivel ennek vannak más tünetei is, csak jó tanács a jövőre nézve.
2011. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet nyírok csomó is azon a részen, ha már 2 éve megvan, mindenképpen nézesd meg egy sebésszel!
2011. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Láttam a képed, nekem is ugyanott van, a tarkón a haj tövében, oldalt. Nem voltam vele orvosnál, illetve mikor kicsi voltam lehet, hogy látta orvos, arra nem emlékszem, nekem mióta élek ott van. Nincs vele bajom, amikor megfázok, ilyesmi, akkor szokott egy kicsit megnagyobbodni és akkor egy kicsit érzem is, amúgy nincs vele gond, ki lehet tapintani, de ennyi.
2011. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, nekem jobb oldalon van, olyan 1,5 centis lehet.

Múltkor 1-2 napra megkeményedett kicsit, mert pont amikor írtál akkor meg voltam fázva, de már elmúlt. Illetve visszatért eredeti állapotába.

Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy nyirokcsomó, lehet zsírcsomó is, bár szerintem inkább nyirok, azért durran be ha beteg vagyok, mert a nyirokrendszer akkor kapcsol erősebb működésre, hogy legyűrje a kórt.

2011. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!