Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Télre felkészítő immunerősítő...

Télre felkészítő immunerősítő tea recept?

Figyelt kérdés

Milyen a hazánkban előforduló gyógynövényekből lehetne egy finom kis teát készíteni, ami ellenállóbbá teszi a szervezetem a megfázással szemben?

Csipkebogyóra gondoltam eddig egy kis aszalt szőlővel és almával.


2011. okt. 10. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Homoktövis, kasvirág.
2011. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt az InforMed-en olvastam:

"Az immunrendszer erősítésére használható még a legyezőfű, bazsalikom, sédkender, körömvirág, hársfavirág 1:1 arányú keveréke, melyből evőkanálnyi mennyiséget 3 dl vízzel leforrázunk. 10 percnyi állás után szűrjük. Naponta 3-szor ismételjük négy-hat héten keresztül!"

2011. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És még csipkebogyó,homoktövis,...de nézd meg itt:

[link]

Ha pedig a kis-egyszeregy segítségét veszed igénybe, rájösz, hogy érdemesebb valami echinacea meg homoktövis szirupot venni és nem kell a teákkal oepecselni.

2011. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát... A dm-ben lehet kapni immunerősítő teát, lapacho és echinacea van benne. Szeretem, nekem működik az átmeneti évszakokban. Persze ez filteres, de jobb, mint a semmi.


A nagymamám amúgy csipkebógyót, hársfavirágot és kamillát szokott szárítani, ezeket télen együtt megfőzi teának, és nem szokott megfázni. :)

2011. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nézd meg itt.: [link]
2011. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!