Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sós víz megelőzheti a náthát?

Sós víz megelőzheti a náthát?

Figyelt kérdés
Azt ajánlotta valaki,hogy ha érzem a nátha közeledtét,öblögessem a torkom sós vízzel.Illetve szívjam fel az orrlyukaimba is,ezzel elpusztítva a bacikat,nem terjedhet tovább a betegség.Meg hogy 3 naponta egyszer érdemes ezt csinálni,mivel ennyi idő kell a baciknak,hogy eléggé elszaporodva,megbetegítsenek.Van ebben valami?
2011. okt. 12. 08:03
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:
Magát a náthát nem, mert azt vírus okozza és az a nyálkahártya sejtjeiben lakik, viszont a váladékot nagyon jól ki lehet tisztítani a sós vízzel.
2011. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Várjunk csak...a nátha egyenlő megfázás...azt nem vírus okozza.Az influenzát annál inkább,ha nem tévedek.Viszont akárhogy is legyen,a kérdésem arról szól,képes-e a sós víz elpusztítani a kótokozókat,megelőzve ezáltal a teljes lebetegedést?Hogy a váladék kiszárítására,légzés könnyítésére jó,azt tudom.
2011. okt. 12. 10:18
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
A közönséges náthát is vírusok okozzák (sokfélék, de többnyire rhinovírusok), bár az általa okozott nyálkahártya-pusztításon megtelepedhetnek utólag bacik is. Nagy koncentrációjú sós víznek van baktériumellenes hatása, de azért szerintem az ismerősöd a takonykitisztítás utáni megkönnyebbülést vette gyógyulásnak :) Amúgy is 6 nap alatt a nátha jórészt magától gyógyul.
2011. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem néha kellemes a sós víz, és nátha esetén is jót tesz. Már ha csak azt nézzük, hogy kitisztítja az orrüreget, arcüreget miegymást, már sok hasznot tett.



A náthát vírusok okozzák.



(Nekem 6 nap alatt nem gyógyul meg, akármit csinálok, de szerintem sokan vagyunk ezzel így.

Ha csak kezdődik és igazából ki se tud alakulni, akkor 2-4 nap, ha kialakul, 2 héttől indul...)

2011. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!