Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha anyukámat és mindkét...

Ha anyukámat és mindkét mamámat műtötték epekővel, akkor én is számítsak egy ilyen műtétre? 17/L

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha odafigyelsz az étkezésedre,akkor nem
2011. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Veszélyeztetett vagy, két dolgot tehetsz. Vagy elfogadod, és akkor valószínű lesz ilyen műtéted, vagy utánajársz a megelőzésnek, és megfelelő életmódot alakítasz ki. Így elkerülheted a dolgot.
2011. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
igazából már nagyjából felkészültem, hogy nagy esélyem van, de eléggé félek, mert volt már vakbél meg mandulaműtétem, de azért egy epekő más...
2011. okt. 20. 13:32
 4/17 anonim ***** válasza:

a hajlamot öröklőd, lány vagy, így nagyobb az esélye, mint a fiúknál, a terhesség is hajlamosít, tehát megúszni nem nagyon tudod

egyébként nem vészes műtét, engem az első szülés után 3 hónappal műtöttek, a szoptatásra való tekintettel kevesebb fájdalomcsillapítót kaptam és még így sem volt vészes. Főleg a szülés után nem...

2011. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk jövőre lesz epekövem, akkor lehet később mégegyszer?
2011. okt. 20. 13:40
 6/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg örökölted a hajlamot, és ez így van minden betegségnél.

Hiába mondják, hogy nem igaz, és az életmódon múlik minden stb...

Nem!

A betegség hajlam öröklődik, amit tompítani tudsz életmóddal.

De a hajlam ott lesz benned.

Úgyhogy, ha diétázol, és figyelsz az evésedre, akkor lehet, hogy nem lesz epeköved.

De, ha lesz is, nem olyan vészes különben.

Nálunk is mindenki epeköves, meg epe műtött, és tök jól megvannak.

Biztos én is az leszek, mondjuk én nem is teszek ellene semmit.

2011. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem feltétlen, ha rendesen eszel és egészséges életmódot élsz akkor nem lehet bajod. Ha többnyire apukád génjeit örökölted akkor még kevesebb rá az esély.
2011. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapjaiban ugyanazok az étkezési szokások, amik a mamádék és édesanyád is rendszeresített, akkor igen. Tudtommal ez nem genetikai úton jelentkezik a hajlam, hanem az étkezési szokásokon: mennyire zsíros, fűszeres kajákat eszel. Mennyi a mesterséges tartósítószer az általad elfogyasztott ételekben és hasonlók.

Amennyiben ezen a területen van lehetőséged egy kicsit változtatni az ősöktől kapott, tanult szokásokon, akkor máris tettél azért, hogy elkerüld!

A bevitt kajákban levő (szervezet által meg nem emészthető) tartósítószerek stb.-k szervezetből való kimosását segíti a napi több liter folyadék (víz) bevitele, és esetenként (ha jól tudom) évente 2x ajánlanak máj-méregtelenítő kúrákat.


Mindenesetre én "agyilag" nem állnék rá arra, hogy no akkor ezen én is át fogok esni!

Inkább keresd a lehetőségét, hogy mikkel tudod elkerülni, és akármilyen lehetőséged adódik tenni az egészségesebb táplálkozás érdekében, azt tedd meg!

2011. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ha lesz jövőre, de kiürül magától, akkor lehet később is

ha műtenek, akkor is lehet utána az epevezetékben, de az már elég ritka, mert ott nem pang az epe, hanem folyik folyamatosan

2011. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az a gáz, hogy nagyon nem egészséges az étkezési szokásom, mert alig eszem gyümölcsöt és zöldséget, sőt, zöldséget egyáltalán nem. a tejet is gyűlölöm, nagyon ritkán iszok, de akkor is csak kakaó formájában. és sok csokit eszem. nagyon sokat, de már nem annyit, mint régen. régen minden nap ettem valamilyet, most nem minden nap már. de egy kis egészséges: nem dohányzom és nem alkoholizálok, egyáltalán, bár ennek nemtom mennyi köze van az epekőhöz.
2011. okt. 20. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!