Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvosom szerint kikell...

Az orvosom szerint kikell vizsgáltatni a vesémet. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

kb fél éve elég sokszor gyullad be a vesém, és mellé magam láz járul 40fokos.

jelenleg türhetően fáj a vesém, de a dokim azt mondta h ki kellene vizsgáltatnom, de nem beszéltünk még arrol hogy milyen vizsgálatokra számithatok.

szerintetek kell félnem? nyugtassatok meg hogy semmi szuris dologtol nem kell tartanom.


2011. márc. 15. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Én járok rendszeresen a vesémmel kontrollra.

Vérvétel és vizeletvizsgálat szokott lenni.

Egyszer új dokihoz kerültem, az befektetett egy nagyobb kivzsgálásra. Ott volt ultrahang, volt olyan vizsgálat, hogy kotrasztanyagot adtak vénába, és úgy nézték meg a vesét (nem emlékszem már, hogy milyen módon ), és a leg rosszabb vizsgálat az volt, mikor sós kenyeret kellett enni. Azt hiszem a kenyér után nem volt semmi szúrós vizsgálat, de brutál kemény dolog volt megenni a kenyeret. :(

Azt hiszem, ha választani kellene a vénás kontrasztanyag és a sós kenyér között, nem a kenyér lenne a befutó.

2011. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

elöször is köszike h irtal.

ebbe máris 2 szuris dolog is van. nagyon félek tőle.

arra emlékszel hogy fájt e amikor a kontrasztanyagot kaptad?

jah és ha nem eszem meg azt a sós kenyeret akkor az gáz?

2011. márc. 15. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, két szuri, de amit leírtam, annak nagy része bentfekvős vizsgálat volt legalábbis nekem. :)

Ne izgulj, korántsem biztos, hogy te is találkozni fogsz velük :) Inkább csak leírta, hogy én milyen vizsgálatokkal találkoztam már:)

Bár a vérvétel szerintem az alap. És a vizelet.

A kontrasztos nem fáj, ha nem tartod fájdalmasnak a vérvételt, az infúziót. Végülis csak beadták azt az anyagot, megfestette belül amit kellett, és úgy nézték meg. Nem akarok ülyeséget írni, nem tudom már mivel, de olyasmivel mint pl. az mr. ( na, aki ért hozzá és olvassa, az lehet, hogy ezen jót derül :) mindegy, a vizsgálat tipusa olyan. :) )

A sós kenyeresnél a lényeg a só. Hogy mennyire bir vele a veséd. Tehát ha nem eszed meg, akkor nincs vizsgálat lényegében:)

De ne így indulj a dokihoz, hogy majd ilyenek lesznek:) Nem tudom, milyen vizsgálat lesz neked.

2011. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

pfff jönnek szembe azok a dolgok amiktől a legjobban tartok, fáj nekem a vérvétel, nagyon félek a tűtöl, de sajnos el kell majd mennem. igy akkor legalább tudom h mire számítsak. remélem nem kell bentfeküdnöm a korházba, :( már most félek. ha nem félnék a szuritol akkor könnyebb lenne.

köszi h irtál

2011. márc. 15. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Megvoltak már a vizsgálatok? Ha igen, mik voltak?
2011. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!