Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Asztmás betegnek káros-e ha...

Asztmás betegnek káros-e ha sok szobanövény van a szobában? /nem földbe hanem hanem granulátumba/ /Seramis/vannak ültetve.

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Az asztmásnak nagyon oda kell figyelmi minden szagra - illatra,porra, mert irritálhatja, köhögési - fulladási rohamot válthat ki. Nem hiszem, hogy a föld káros lenne, ha rendesen ápolva van. Valószínűleg a granulátum sem káros. Érdemes lenne olyan növényt tartani, ami tisztítja a levegőt.
2011. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen növények. Ha csak sima zöld, akkor (csak tipp) épp, hogy jó lehet, hiszen a növény oxigént termel, ami elvileg jó.
2011. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem full virágos növények és rendszeresen portalanítod (pl. lezuhanyozod) a leveleiket, akkor épp hogy jót tesznek szerintem, mert tisztítják és picit párásítják a levegôt.
2011. nov. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Kb. 3 havonta szoktam "fürdetni" és nem tudok tölük megválni.A válaszokat amit kaptam kiderült,hogy nem is muszály.Köszönöm mégegyszer.
2011. nov. 6. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam a napokban egy tájákoztatót, amiben leírják, hogy növényt nem szabad a hálószobában tartani, valamint a szőnyeget parkettára kell cserélni. Semmi porfogó tárgy nem lehet a szobában (ami hülyeség, mert a por mindenen ott van), az ágyneműt pedig rendszeresen tisztítani kell.Ettől függetlenül van növényem, és semmivel nem érzem magam jobban egy növénytől mentes légtérben, mint itt. Igazából az asztmát annyi minden ronthatja, hogy a legideálisabb egy rendszeresen sterilizált gumiszoba lenne, amennyiben nem ott élsz, úgysem tudsz kizárni minden tényezőt, ami kicsit jobban irritálhat. Amíg nem fulladsz tőle, maradhatnak a növények. Ha úgy érzed, hogy fulladsz, ha ott vagy, próbáld meg kitenni néhány napra, ha úgy sem javul, és nincs sok por a szobában, nem jó a gyógyszered, látogasd meg az orvosod.
2011. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazad van egy steril szoba lenne a megoldás,de erre sajnos nincs lehetöség.A hálóban természetesen nincs virág. Az ágynemün speciális huzat van ami asztmásoknak ajánlott.Virágok a nappaliban vannak ill. voltak.Nehéz szivvel de a hétvégén megváltam tölük.15 éve vagyok beteg és idáig mindig voltak virágaim.Most megpróbálok mindent, mert az orvos nem sokat segit csak a sok kortizont nyomja belém.Úgy döntöttem,hogy elég volt más orvost kerestem. Most az akupunkturás kezeléssel próbálkozunk.Valami majd lesz. Köszönöm válaszodat, s jó egészséget kivánok.
2011. nov. 7. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam a szobában is van növény, és az ágyneműm is sima, de én csak 1 hónapja tudok arról, hogy beteg vagyok, így az átalakítás még folyamatban. Belém Symbicort-ot nyomnak, ezen kívül nekem sincs semmi, amivel a doki segítene. De nem is érdeke, biztos kapnak valami jutalékot a gyógyszer után :) Majd azért írj, hogy mennyire jártál sikerrel az akupunktúrával :) neked is jó egészséget!
2011. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is akupunktúrát, homeopátiát és gyógynövényeket javasolok. Esetleg nézz utána az Energy készítményeknek. És nagyon fontos : a tejivást abba kell hagyni !
2011. nov. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez hülyeség, a tejben is vannak olyan anyagok amik létfontosságúak. én sok tejet iszok ill tejes dolgot fogyasztok, és gyógyszer mellett teljesen jól érzem magam :) ja, és ha nem iszol tejet akkor is meghalsz, meg ha iszol, akkor is.:D akkor már élj úgy, ahogy jólesik :)))
2011. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az asztmás fulladást a széndioxidhiány okozza, mivel a légtér természetes széndioxidtartalmát a növények oxigénre cserélik ki, valóban ronthat rajta elméletileg. Gyakorlatilag meg ki tudja, lehet hogy elhanyagolható a porhoz meg a szmoghoz képest.
2011. dec. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!