Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki a szklerózis multiplex...

Aki a szklerózis multiplex betegségben szenved az előbb vagy utóbb, de mindenképpen tolókocsiba kényszerül, vagy ez elkerülhető? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

haliho!

itt sokminden levan irva, hasznos elolvasni.

[link]

roviden:

az interferon kezelessel probalkoznak, de nagyon draga, sok a mellekhatasa es csak keves embernel alkalmazhato.

a fizikoterapia elengedhetetlen!

2011. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 urubu válasza:

[link]


Bár Romano testvér kifejezetten a rák ellen dolgozta ki, a készítmény nemrég egy huszonkilenc éves, sclerosis multiplexben szenvedő apácát is meggyógyított.

2012. júl. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszerülnek feltétlenül tolószékbe. Az én családomban két embernek is szklerózis multiplexe van, több, mint húsz éve és mind a ketten járnak, bár lassan. Nem tudom, hogy mi segít, hogy elkerüljék a tolókocsit, mert anyukám sokat mozgott, biciklizett, amit bírt sportolt, persze a könnyebbeket. A távolabbi rokonom pedig rengeteget pihen, nem aktív, de lehet, azért, mert ő nem is bírná. Az ő helyzetével nem vagyok képben, mert messze él tőlünk. A napfény jó hatással van rájuk, a dokik szerint..
2012. júl. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A napfényhez csak annyit, hogy anyumnak edig mindenhol azt mondták, hogy ha napra kell mennie, akkor csak is szalmakalappal. Azért köszi a választ!

Szóval nem tudom nektek ezt, nekünk meg amazt mondják? Most akkor mi a helyes?

2012. júl. 17. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán egy doktor, aki erre specializálódott leírhatná a véleményét, mert engem is érdekelne, hogy jó e ha sokat tartózkodnak a Napon!? Persze ilyen melegben a naptej és valamilyen fejvédő szükséges. Anyu orvosi tanácsra gyakran van kint a kertben, ha vendégségben vagyunk, akkor is a teraszon üldögél. A neten azt olvastam, hogy a megelőzésben segít a napfény. [link]

De én nem panaszkodok az orvosokra, mert nem mondom, hogy anyu jól van, de sok beteg ilyenkorra már tényleg lebénul vagy leépül szellemileg. Az ő orvosai megtesznek mindent, de mivel nem lehet száz százalékosan tudni az okokat, így elképzelhető, hogy nem használ a napfény, de a gyakorlatban, úgy látom nem is romlik az állapota. De ezt tényleg orvosokkal beszéld meg, mert a neten sok valótlan állítást olvastam már erről a témáról.

2012. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel tolókocsiba kerül (szerintem biztosan).

Hogyan kerülhető el?

Nem tudom. Talán a gyógyulásba vetett hit, lázcsillapítók, idejében rendszeres gyógytorna (aktív szellemi élet).

Gyógytorna és mozgás során keletkezhetnek új idegsejtek, amelyek átvehetik a sérült idegsejtek szerepét.

Mázli is kell.

2015. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítem előző válaszom.

Idejében kell kapni szteroidot (nem elhanyagolni).

Napfény és szalmakalap.

Nem a szalma a lényeg, hanem a meleg környezet kerülése, a test felhevülésének az elkerülése.

Lázas állapotban a menés is nagyot romlik, amit egy lázcsillapító észrevehetően javítani tud.

Na ezekre figyelni kell, meg amit mondtam az előbb: mozogj, gyógytornázz: adj esélyt új idegsejtek képződésének amik talán segítenek a tönkrementek pótlásában.

2015. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!