Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy hagyományos vérvétel...

Egy hagyományos vérvétel kimutatja ha van valami nemi betegségem? 22/L

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt orális szexben volt részem és több mint valószínű hogy a srác akivel voltam beteg,de mivel nem történt erekció így vajon mennyi az esélye hogy elkaptam tőle valami fertőzést?
2011. nov. 1. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Vérvétellel az mutatható ki amit vizsgálnak. Pl ha a vércsoportodat nézik, akkor abból senki nem fogja megmondani neked h beteg vagy e vagy sem. Szóval akkor mutatható ki ha a vizsgálat a betegségre irányul, és azt nézik hogy megnövekedett e a nemtommilyen immunglobulinod, vagy éppen alacsony, vagy a kórokozó megtalálható e a véredben.


Hogy elkaptad-e az attól függ milyen betegség hordozója volt az illető, és hogy ki kinek adott orális kielégítést..


Pl ha herpeszes volt a szája és téged elégített ki akkor igen elkaptad. De ha szifilises volt vagy aides akkor nem valószínű, de nemtom nem vagyok orvos. Szóval attól függ hogy az adott betegség milyen úton terjed, és hogy te mennyire vagy fogékony a betegségre(nyilván a komolyabb betegségre mindneki fogékony)

2011. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván én elégítettem ki őt,de a szája egyáltalán nem volt herpeszes sőt úgy összességében nem látszott rajta semmiféle betegség jele. Az általános vérvételt pedig azért kérdeztem mert annál alapjába véve elég sok dolgot néznek így arra gondoltam talán ezt is kimutathatják vele.
2011. nov. 1. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy beteg volt akkor is amikor együtt voltatok? és Milyen betegségről van szó?
2011. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Jól írják, akkor mutatható ki, ha célzottan keresik az STD-ket (így rövidítik a nemi betegségeket).

Ilyen akkor van, ha:

-véradónak jelentkezel. Azért nem árt tudni, hogy a legtöbb STD csak az aktus után 2-3 héttel lesz kimutatható, mert ennyi idő után kezdenek megjelenni az antitestek, amiket ezek a vizsgálatok kimutatnak. Vagyis, ha valaki összefekszik például egy heroinos, afrikai bevándorlóval gumi nélkül, akkor hiába rohan másnap a véradóba, mert akkor még nem lehet kimutatni a HIV-et/HCV-t/HBV-t/szifiliszt/trippert stb.-t...


-Panaszaid vannak, melyek STD-re utalnak és a kezelőorvos célzottan kéri ezeket a vizsgálatokat.


Egyéb esetben "véletlenül" (mondjuk, egy fogamzásgátló felíratása miatt végzett véralvadási panelből) nem fog kiderülni.


Ne feledjük, hogy a "vérvétel" nem egy konkrét vizsgálat, mivel a vérből kb. 1000féle vizsgálat kérhető! (És értelemszerűen nincs se idő, se pénz, se laborkapacitás, sőt egyes helyeken még technikai feltételek sem, hogy mindet elvégezzék).

2011. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem történt még erekció (merevedés) sem, akkor az milyen orális szex volt?

Vagy te csináltál valamit nagyon rosszul (esetleg rossz számmal kezdődik a személyi számod), vagy a srác csinálta a dolgát, (de akkor meg hogyan kaphattál volna el valamit tőle?)

2011. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4.válaszoló


Merevedés természetesen volt,de a körülmények miatt kellett finoman szólva is abbahagynunk így ezért nem történt erekció.

Ja és biztos forrásból tudom hogy a srác beteg...

2011. nov. 2. 11:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, te kevered az erekciót (=merevedés) és az ejakulációt!!!


Amúgy ilyenkor főleg HSV (herpesz), HPV (torokban is megtelepszik), és szifilisz (ez érintéssel is terjed; a kórokozó átfúrja magát a bőrön, ezért laborban is óvatosan kell vele dolgozni) terjed.

2011. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hoppsz igazad van tényleg keverem XD A lényeg hogy ejakuláció nem történt viszont a fiú nem tiszta :SSS
2011. nov. 2. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el a Bőr- és Nemibeteggondozóba és kérj egy STD szűrést. Egy általános vérkép nem mutat ki semmit, vagy ha igen, akkor már késő.
2011. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"véradónak jelentkezel."


1. Könyörögve kérek mindenkit, ezt szóba se hozza. Aki arra gyanakszik, hogy elkapott valamit, véradásnak közelébe se menjen.

2. A véradás során nem STD-kre, hanem vér útján terjedő fertőzésekre szűrnek. Van átfedés, de messze nem ugyanaz.

2011. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!