Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Baj, ha gyulladt a mandulám...

Baj, ha gyulladt a mandulám és nem foglalkozom vele?

Figyelt kérdés
Már legalább 3 éve egyfojtában gyulladt a bal oldali mandulám, lehet abból baj, hogy nem foglalkozom vele? 4 éve dohányzom, lehet ettől van?

2011. nov. 3. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azért baj,mert állítólag ráhúzódhat az ízületekre is,és ugye az egyébként sem jó,ha egy állandó gyulladás van a szervezetedben.

Miért nem mentél dokihoz?

2011. nov. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert utálok orvoshoz járni és félek attól, hogy ki kell szedni, nem akarok 1 percet sem a korházban tölteni.
2011. nov. 3. 18:44
 3/13 anonim ***** válasza:
nyilván baj, ezt te is tudod. ugyanakkor saját felelősséged, hogy mit teszel ill. mit nem teszel. ha kifingtak a manduláid (az enyémek is évek óta, ne aggódj) sajnos nincs más alternatíva, ki kell őket dobni. még én sem bírtam összeszedni magam, hogy dokihoz menjek velük, mert általánosságban véve kontárnak, hóhérnak tartom a dokikat és a kórházat sem vagyok hajlandó közelebbről szemügyre venni.... pedig úgy érzem , azért egyszer csak muszáj lesz... :(
2011. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennyi idő után, már lehet tényleg ki kéne venni,de lehet egy gyógyszeres kezelést is meg lehetne próbálni.

De nincsenek miatta kellemetlen tüneteid?Ezek nem zavarnak?

2011. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én nagyon gyógyszerellenes vagyok, de amandulagyulladást kezelni kell, ronda szövődményei lehetnek. Go Doki!
2011. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs vele semmi bajom, nem zavar. Amúgy milyen szövődményei lehetnek? Köszi a válaszokat.
2011. nov. 3. 19:02
 7/13 anonim ***** válasza:
2011. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem kb 3 éve volt egy komoly tüszős mandulagyulladásom, azóta 2 hetente begyullad, gennyezik, de nem mindig fáj. Néha ír rá a körzeti doki antibiotikumot, de nem hat rá semmi. Kivetetni meg félek. Ez van. Azt nem tudom, mennyire baj, az biztos, hogy a váladék miatt nagyon sokszor köhögök.

2011. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hú hát elég sok szövődménye lehet:D

Utolsó: nekem soha nem szokott fájni, és nem tüszös. A köhögést nem venném észre, mert a cigitől így is a nap 24 óráját végig krákogom.

Köszi a válaszokat.

2011. nov. 3. 21:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Baj. ez a gyulladás észre vétlenül tovább mehet az agyhártyádra. Szélsőséges esetben. Továbbá a szívedre, és innentől kezdve bármely szervedre. Én szerintem egy esetleges mandula műtét már nem is hangzik olyan rosszul. De ma már nem annyira divat a mandula műtét, de akkor is rutin.

az immun rendszered meg legyengítheti eddig szerencséd volt de könnyen bekaphatsz olyan fertőzéseket ami tartósan befészkelheti magát a szervezetedbe és akár halálos lehet vagy lebénít vagy megrokkant. az a Gyógyszer kúra már megint nem leány álom.

A dohányzás pedig biztos nem tett jót neki. Könnyebben gyógyul ha lerakod.

2011. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!