Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladásra kaptam...

Torokgyulladásra kaptam Augmentint? Erősen ment a hasam tőle?

Figyelt kérdés
Visszamentem a dokihoz, írt helyette Azibiot-ot, 3 szemest. 1 órája vettem be, és hasmenésem lett tőle, ráadásul fáj is a hasam, pedig szedek mellé Lactivot. Mi legyen? Hétfőn utaznom kell,ez a hasmenés meg nem viccel. Még 2 szem van belőle. Amúgy már a torkom se fáj. Honap felhívom a dokit, de nem tudom mi legyen, egyáltalán nem bírja a szervezetem az antibiotikumot. Étvágyam sincs tőle, kajára se bírok nézni.
2011. nov. 4. 17:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
Az antibiotikumokhoz általában javasolni szokták a Normaflort,mert az renbe szedi a bélflórákat és valószinüleg 1-2 napon belül megszünik a hasmenésed.
2011. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A Lactiv is ugyanaz mint a Normaflore, probiotikum, de semmit nem ér nálam mellette. Olyan szinten megy a hasam, hogy gondolkodási időm sincs.
2011. nov. 4. 18:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Az Augmentin a benne lévő vivőanyagtól (clavulánsav) okozhat olyan jellegű hasmenést mint amilyet leírtál. Ilyen esetben az orvos általában más hatóanyag-tartalmú antibiotikumot szokott adni (az Azibiot-ot nem ismerem). A fő kérdés az, hogy biztosan a gyógyszerektől megy-e a hasad és nem magától a fertőzéstől? Egyébként - bár az antibiotikumból elvileg be kell szedni az egész adagot - én azt mondom, hogy hagyd abba (ha biztos vagy abban, hogy az okozza) és mondd az orvosnak, hogy ha még mindig úgy látja, hogy szükséges, akkor ugyan írjon már föl valami más hatóanyagú gyógyszert. Ha azonban nincs lázad, én a továbbiakban nem szednék semmiféle antibiotikumot (de ez csak a saját véleményem, nem szeretnék senkit erre biztatni)!
2011. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon ellene vagyok ennek, vírusos torokgyulladásról beszélt, ami ugye akkor nem bakteriális. A felülfertőzés miatt írt fel antibiotikumot. Olvastam hogy nem szabad félbeszakítani a kúrát, és félek ez már a második lenne amit félbehagynék, és már a pénztárcám se bírna egy újabbat, meg a gyomrom sem. A tüneteim elmúltak, panaszom már nincs. Nem tudom mi tévő legyek.
2011. nov. 4. 18:32
 5/18 anonim ***** válasza:
Más gyógyszert nem szedsz, hogy kölcsönhatásba lépett volna vele? Ha probiotikum mellett is ez a helyzet, hát nem tudom...
2011. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mármint azok a panaszok múltak el, amire felírta az antit.
2011. nov. 4. 18:37
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem szedek mást. Algopirint szedtem, de ma nem vettem be egyet sem, meg azt amúgy is bírom.
2011. nov. 4. 18:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szedd tovább, ha egyébként sem voltál lázas. (Torokfájásra - láz nélkül - nagyon jó a Bioparox spray, amely antibiotikum de helyileg használható - a jövőben ezt tudom javasolni - adják vény nélkül).

Szerintem most szedj nagy adag vitamint (főleg C-vitamint), és rendben leszel.:)

2011. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Voltam lázas, vagyis láz közeli állapotban 4 napig 38fok volt a plafon, de már 2 napja nem.
2011. nov. 4. 20:31
 10/18 A kérdező kommentje:
Azt a Bioparoxos tanácsot megfogadom, olvastam róla a neten, és biztos hogy legközelebb azt fogom alkalmazni, és antibiot csak nagyon nagyon legvégső esetben szedek.
2011. nov. 4. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!