Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun beteg vagyok,...

Autoimmun beteg vagyok, irnának nekem sorstársaim? Hogy miket szednek, milyen az állapotuk? Javulási, gyógyulási tendenciák? 23/F Életkort és nemet is!

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen tünetekkel jár a betegséged? Milyen gyógyszereket szedsz?
2011. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokféle autoimmun betegség létezik az 1. tipusú cukorbetegségtől a sclerozis multiplexig. Nálam tavaly nyáron felnőttkori Still szindrómát állapítottak meg. Ízületi gyulladással járt és majdnem egy hónapig minden nap lázas voltam. 2 hétig voltam kórházban vele és először az orvosok sem tudták mi a bajom. Még szív belhártya gyulladásra is gyanakodtak. Végül immunológust kellett hívni hozzám. Tíz hónapig kellett szteroidot szednem, de csak egyszer jött vissza a betegség még tavaly ősszel. Azóta nem volt semmi, és már a szteroidot sem kell szednem. Csak jövő áprilisban kell visszamennem az immunológiára kontrolra. Legutóbb ezév áprilisban voltam. Minden attól függ, hogy neked milyen autoimmun betegséged van. Attól függ a kezelés és a betegség prognózisa is. 35/f
2011. dec. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem orvérzéssel,magas vérnyomással,fejfájással kezdődött az egész,a háziorvosom elküldött mindenféle kivizsgálásra ,vérvétel ,röntgenre,fül orr gégészetre meg minden alap vizsgálatra.a fülészeten az orvos megnézte az orromat és azt mondta ilyet még nemis látott valami szövődmény vagy nemis tudja mi van az orromban szövetmintát vett belőle,ezután jött a fekete leves,elmentem tüdő röntgenre ahol találtak valami foltot vagy üreget a tüdőmbe,aznap beutaltak pár napra Edelénybe tüdőgondozóba ott azt állították,h lábon kihordott tüdőgyulladás szövődmény.csináltak tüdő tükrözést ami nagyon kellemetlen volt vettek mintát a tüdőmből amit elküldtek tenyészetre,nemjavult az állapotom napi szinten minden bajom volt kaptam infúziót meg gyógyszert de semmi javulás,ekkor mondták h lehet h autoimmun betegség nemis hallottam róla addig ezt a betegséget,
2011. dec. 2. 08:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezután átutaltak Miskolcra belgyógyászatra immunológushoz.az orromból vett minta eredménye megérkezett és kiderült h autoimmun .azonnal megkezdték a kezelésemet,steroidot kaptam infúzion eleinte 500 miligrammot,2. vagy 3. nap után már nemis vérzett az orrom elmúlt a fejfájás és az orromból is eltünt az a valami.lassan csökkentették a steroidot is 250 re 125 re ,5 hetet voltam korházban, mostmár itthon vagyok napi 15 szem gyógyszert szedek ,endoxan medrol a fő gyógyszerem a steroid már 32 re csökkent ,hál isten nincsennek tüneteim csak gyenge vagyok,hetente járok kontrolra vérvétel meg röntgenre a vérképem jó csak a fehérvérsejtem magas de a steroidtól a CRP is hejre állt most 2.8 volt utoljára amikor bekerültem 48 volt ami a megengedett szokványos 10 x ese volt. a röntgen is szépen javul és a folt visszahúzódik,am a steroidtól sajna 20 kilózt híztam és az arcom felvan puffadva tőle a melkasom és a hátam kipattogzott mást nem tapasztaltam mára már a vérnyomásom is kezd beállni 120 130 ra a pulzusom volt még magas az80 90 körüli.
2011. dec. 2. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:
16%

Orrvérzés, magas vérnyomás, fejfájás.... Hoppá! Régen erre azt mondta az orvos, hogy kapsz egy hét táppénzt, mert valószínű kicsit túlpörögtél. Egy kis otthoni nyugalom, lehiggadt az ember, nem idegeskedett többet, majd következő héten ismét munkába állt, mert visszaállt a szervezete szokásos üzemmódra.

Ezzel szemben manapság olyan mérvű gátlástalanság folyik az egészségügyben, hogy nem szégyellnek ilyen fiatal embernek többféle gyógyszert rendelni, had mérgezze magát a szerencsétlen, hiszen úgysem tudja mi a baja, gazdagítsa csak a gyógyszeripart.

A kérdezőnek javaslom hogy olvasson utána, kb. 30 évvel ezelőtt még 140 volt a normálisnak mondott vérnyomás, addig ez nem volt probléma. Ha valakinek e fölé ment, akkor azt javasolta neki az orvosa, hogy változtasson kicsit a táplálkozásán, meg hogy ne idegeskedjen sokat, és hogy egyen sok fokhagymát.... Ugyanis a vérnyomást, nagyon egyszerűen be lehet folyásolni ezeknek a jó tanácsoknak a betartásával, csak a ma embere inkább választja az egyszerűbb, és lemondások nélküli lehetőségeket.

Ezért kedves kérdező, csak sajnálni tudlak, hogy te még nem hallottál arról a tényről, miszerint már az ennyire fiatalokból megalkotják az "élete végéig gyógyszereken élő" nemzedéket, hogy biztosítsák a gyógyszermaffia megélhetését. Nem fogsz rögtön meghalni, mert arra azért vigyáznak hogy jó sokáig tömd a zsebüket, csak annyira tesznek beteggé, hogy a legközelebbi patikáig mindig el tudj ballagni. Tévedés ne essék, ezt nem viccnek szántam, ez köztudott tény. De ennek ellenére, az emberek még mindig vakon hisznek azoknak az orvosoknak, akik lelkiismeret furdalás nélkül rendelnek teljesen alaptalanul veszélyesebbnél veszélyesebb gyógyszereknek nevezett mérgeket az emberek számára. Tisztelet a kivételnek, mert már azért vannak jócskán felvilágosult orvosok, akik lázadnak az embertelen bánásmód miatt, de még korántsem annyian, hogy nagy változások történhessenek az egészségügyben, illetve betegségügyben. Majd ha olyanok mint te, elkezdenek gondolkodni azon, hogy vajon miért nem javasol valamilyen természetes gyógymódot az orvosod, vagy hogy miért nem ad tanácsot egy egészségesebb táplálkozáshoz, akkor majd talán megérted hogy a mai világ ban az egészségügynek már nem az a feladata hogy gyógyítson, hanem pont ellenkezőleg, lehetőleg minél betegebbé kell tennie a népességet, hogy fenn tudjon maradni. És teszi ezt olyan alattomosan, hogy már fel sem tűnik neked, amikor filmnézés közben mossák az agyadat a különféle gyógyszerreklámokkal, veszélyesnek állítanak be létfontosságú tápanyagokat(só, zsír,)kikiáltják ellenségnek a koleszterint, mikor az egy számunkra nélkülözhetetlen anyag, és azt állítják hogy a koleszterin okozza a szív-és érrendszeri betegségek nagy részét, antidepresszánsokra szoktatnak az átlagnál kissé elevenebb gyerekeket, hogy felnőtt korukban is drogosokká váljanak, és sorolhatnám a gaztetteket estig.

Ha te magad nem veszed a kezedbe a sorsodat, akkor véged!

Egy 50 éves asszony, aki már sok mindent megért, de jelenleg már!!!! teljesen egészséges.

2011. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!