Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért terjed szexuális úton...

Miért terjed szexuális úton az AIDS?

Figyelt kérdés

tudom hogy működik a HÍV vírus tudom hogy a vérben melyik T limfocitát támadja meg de mért terjed nemi úton az AIDS ?

Mármint miért leszek HÍV fertőzött ha megdugok egy lányt ?


2011. dec. 3. 01:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem így van!

Akkor is megkapod, ha hapsit dugsz meg!

(Vagy, ha ő dug meg téged!)

2011. dec. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
nem csak nemi úton terjed, az is elég ha a fertőzött vér a véráramodba jut pl: nem használsz steril tűt drogozáskor
2011. dec. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a test váladékában is megtalálható a vírus.

Ennek ellenére elkapni úgy lehet ha a vérbe is bekerül. Ezért nem fertőz érintéssel viszont szex közben lesznek mikró sérülések (amiről te nem is tudsz) így akkor elkaphatod. Ezért van az amúgy hogy szex esetén se 100% hogy elkapod, de persze azért túl nagy a rizikó.

2011. dec. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És pl. a fogászok sem jókedvükből dolgoznak kesztyűben, hanem, mert a kedves beteg egy véletlen harapással megfertőzheti a dokit. A szex pedig fokozottan "veszélyes" a terjedés szempontjából, mert a közösülés során mikro-hámsérülések keletkeznek akár a hüvely falán, akár a hímvesszőn és a testnedvek fertőzőek. És ezen nem segít sem az análszex, sem az orál - a kockázat egyforma.
2011. dec. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A HIV-fertőzés vér, ondó, előváladék, hüvelyváladékba bekerül a vírus és így fertőz
2011. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kérek mindenkit olvasson a sorok között amit írtam, leszögeztem az elején tudom hogy hogyan terjed az AIDS tudom hogyan működik tudom hogy használt tűvel is mert fehérvérsejt egy típusát támadja meg ami a vérben van de mért lenne az ondóban vagy előváladékban HÍV vírus ?

a tudományos választ adó kommentelőnek köszönöm a válaszát az elég reálisnak tűnt számomra

2011. dec. 3. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed:

Mármint miért leszek HÍV fertőzött ha megdugok egy lányt ?

A válasz:

Azért leszel HIV-fertőzött, ha óvszer nélkül szexelsz egy hiv-fertőzött lánnyal, mert a testnedvek tartalmazzák a vírust. A nyál is, az ondó is és az előváladék is, ugyanigy a hüvelyváladék is. Ha tehát a közösülés során az a bizonyos kis mikro-hámsérülés keletkezik a te makkodon, akkor a lány hüvelyváladéka - ha fertőzött - meg tud fertőzni téged, illetve, ha te vagy fertőzött és a lány hüvelyfalán mikro-hámsérülés történik, akkor a te ondód meg tudja fertőzni a lányt. Ezért leszel HIV fertőzött, ha óvszer nélkül szexelsz egy HIV-fertőzött lánnyal.

2011. dec. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

mért lenne az ondóban vagy előváladékban HÍV vírus ?


Nem "lenne".

Hanem VAN, amennyiben az illető fertőzött. Éspedig azért van benne a testnedvekben - vér, ondó, nyál stb. - mert a legtöbb vírus kimutathatóan jelen van MINDEN testnedvünkben. Ez alól a HIV sem kivétel. (csak van vírus, ami nem fertőz így, vagy mégsokkal könnyebben fertőz, vagy életképes még egy óra múlva is, vagy ép

pen ellenkezőleg, egy másodperc alatt elpusztul)

HIV:

Viszont: hiába van jelen a nyálban, ha egy HIV-es után iszol egy pohárból, nem fogod elkapni, mert a HIV virus nem birja a hővösebb és oxigéndús környezetet és szinte azonnal elpusztul a pohár száján. Viszont, ha ugyanez a beteg a fogászaton véletlenül ráharap a fogász kezére, akkor könnyen megfertőzheti a fogászt (ezért dolgoznak kesztyűben) Ugyanígy tud terjedni csókolózáskor is, ha a te szádban sérülés van, akkor a fertőzött az ő nyálával meg tud fertőzni. (erről viszont Mo-n bőszen hallgatnak, de attól még így van. Terjedhet a HIV csókolózással is, amennyiben az egészséges partnernek ínyvérzése, vagy csak "simán" íny- vagy egyéb sérülés van a szájában, és HIV-fertőzöttel csókolózik)

2011. dec. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem, a puszi nem veszélyes, csak a csókolózás, az is csak az esetleges sebek-sérülések miatt (pl. véletlenül ráharaptál a nyelvedre, vagy egy halszálka megszúrt, vagy ki tudja miért, de minden fogmosáskor rózsaszint köpsz stb)

Ha tudsz angolul vagy spanyolul, akkor ez az oldal elmond mindent, amit tudni szeretnél.

2011. dec. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2011. dec. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!