Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Viszketés, vakarás után...

Viszketés, vakarás után szokásosnál hosszabb vörösség, csalánkiütés szerű duzzanat a vakarás helyén! Mi lehet?

Figyelt kérdés

Hirtelen előtör egy szurkáló viszketés,eleinte itt-ott.

Az egész testen,a lágyék és nyak-fej kivétellel.

Ha megvakarom közvetve vagy közvetetten egyfajta duzzanat jön létre mintha egybefüggő csalánkiütés lenne.

Kb 10 perc múlva teljesen eltűnik a helye. Ha begyógyult nem viszket annyira ott.

Fürdés után sokkal rosszabb. Naponta változó,hogy mikor jön elő,de napi többször.

Mi lehet?


2011. dec. 10. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
valami kis allergia,szedjél calcium tablettát
2011. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmit nem ér. :/
2011. dec. 21. 20:58
 3/7 elektromágnes válasza:

Én is ilyen gondokkal küszködöm de utólag kiderült hogy allergia okozza. Szerintem vizsgáltasd meg magad olyan dolgokra amikkel gyakran érintkezel. Én pl.: állatok szőrére, parlagfűre és poratkára vagyok allergiás.

Gyógyszernek Xyzal-t szedek ami 2 perc alatt eltűnteti a viszketést de sajnos azt már nem árulják :S

2012. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi,kértem allergiatesztre időpontot. :)
2012. jan. 6. 22:18
 5/7 Tomcsó ***** válasza:

Ha nem indiszkrét, az allergia vizsgálat milyen allergiát mutatott ki?

Azért kérdezem mert sajnos nekem pontosan ugyanezek a tüneteim!

2013. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem is ugyan ezek a tüneteim... :(
2019. nov. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Előző vagyok.

Visszagondolva, akkor kezdődött, amikor tavasszal jött a szúnyog invázió. Ott 1-1 csípés után hatalmas duzzanat volt, kb 3-4xrese volt mint egy sima szúnyogcsípésnek. Utána ha vmi viszketett akkor és megvakartam, bármikor bepirosodhatott és utána egyből beduzzadt a vakarás helye.

2019. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!