Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mostanában történt egy ismerőm...

Mostanában történt egy ismerőmmel, hogy rákos lett,25 évesen (vastagbélrák). sokszor téma lett így ez a betegség, olvastam, filmet is néztem róla. Mik azok a típusok, aminek az enyhe tünetei esetén már orvoshoz kéne fordulni? és milyen tünetek ezek?

Figyelt kérdés
ja és 22 éves vagyok, és időnként sokat pánikolok azon, ha pl. picit fáj a hasam tartósan, vagy más, és rögtön erre a betegségre gondolok. Azt olvastam, hogy a legtöbb fajta ráknál a tünetek enyhesége miatt gyakran nem fordulnak időben orvoshoz.
2011. dec. 11. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezert lenne fontos, hogy hanyas, hasmenes tunetnel mar egy orvosi kivizsgalas tortenjen, mivel sokan ezt viruskent es hazilag kezelik, de mar tobb esetben egy rakos daganatnak a tunete. Hasonloan mukodik ez minden fajdalom eseteben, tehat egy sima fejfajast sem szabad csillapitani, mivel nem minden esetben a fejnek a betegsegerol van szo, ez csak egy jelzes, mivel a testnek a tunete, s ekkor is egy teljes orvosi kivizsgalasra kell menni, mivel eros es visszatero fajdalomrol van szo, tehat megtalalni az okat ennek, s ugy kezelni.

Sokszor lehet olvasni itt is kerdeseket, hogy konyok fajdalom, kezfej fajdalom, az ujjak fajdalma, tehat mar ezek is egy belso elvaltozasnak a tunete, igy ezeket sima kremmel kezelni nem lehet.

2011. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A véres széklet esetén mindenképpen orvoshoz kell menni, illetve úgy tudom, hogy az is tünete a vastagbélráknak, ha a széklet állaga gyakran váltakozik.
2011. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ezt én is olvastam. néha megesik, hogy másmilyen az állaga, de nem igazán gyakran, és ált. tudom hogy olyat ettem, ami kicsit romlott lehetett, mert pl. tesómnak is hasonló tünete van. amiatt aggódok leginkább, hogy mi számit gyakorinak? és ezek a vizsgálatok nagyon drágák, egy mri több tízezerbe is kerülhet pl. olyan elkeserítő, ezért nem derül sokaknál időben a rák, mert nem tudják megfizetni ezeket az árakat..
2011. dec. 11. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A vastagbélrák szűrésére, diagnosztizálására kolonoszkópiát szoktak csinálni.
2011. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Időnként 1-2 alkalommal véres volt a székletem, ami később rendszeressé vált. Ekkor 28 éves voltam. Megijedtem és elmentem orvoshoz. Nekem vastagbél tükrözést csináltak és egy polipot találtak. Ebből jött a vérzés. Levették és utána megszűnt a probléma. Mindenképp találd meg az okát! Nekem az orvos azt mondta, hogy egyes polipok idővel, ami lehet 1-2-5-10 év is, elrákosodhatnak ezért mindenképp ki kell venni. 31F
2011. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nikaa11 ***** válasza:
Nem tudom milyen az étkezési szokásod de a hús evőknél gyakrabban alakul ki gyomor,bél,hasnyálmirigy és bármiféle daganat.Próbálj ki heti 1 vagy 2 napot(de ne egymás után) csak nyers vagy párolt zöldséggel.Nagyon tisztitó hatású és sok panaszt helyre hoz.
2011. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!