Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik ezek a kiütések?

Mik ezek a kiütések?

Figyelt kérdés

Pár hete volt egy egyéjszakás kalandom. Soha nem volt előtte, de most megtörtént. Orálisan elégítettem ki a srácot, és hiába szóltam neki, hogy mikor elmegy szóljon, nem szólt és így az ondó a számba került... Azonnal kiköptem.

Viszont pár héttel később véres volt a székletem, illetve a fanszőrzetemnél kiütések jelentek meg. Ezek ilyen pattanásnak látszó kis valamik, nem sok van belőlük.. De nem pattanások, hanem száraz kis világos kiütések. Ráadásul viszketnek.


Ez utalhat valamilyen nemi betegségre?


2011. nov. 27. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elkaptál volna valamit akkor az a szád körül lenne....

Vagy dugtatok?

2011. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem dugtunk. De nem lehet ez Hiv vagy valami más előjele?
2011. nov. 27. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem volt seb a szádban és a fiú farka sem volt sebes.

A hív nem terjed olyan könnyen már amennyire én tudom.

2011. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos herpesz fertőzés, menj el bőrgyógyászhoz, mert úgy kívül, mint belül gyógyszerezni kell. DE MINÉL HAMARÁBB
2011. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy komolyan vedd, ide másolom, ha nem kezelteted magadat:

Típusai [szerkesztés]


Az ajkat, a szájnyálkahártyát, a fej és a felsőtest bőrét a herpes labialis, a nemi szerveket a herpes genitalis vírus támadja meg. Ezeket Herpes simplex típusaiként HS-1 és HS2 névvel is illetik.

herpes labialis [szerkesztés]

A száj körüli herpesz hólyagcsoport formájában jelenik meg az ajak szélén vagy az orr körül. Előfordul azonban más testtájékok, szervek, így a szem, súlyosabb esetben a központi idegrendszer fertőzése is.

herpes genitalis [szerkesztés]

A nemi szerveken megjelenő fertőzés, a herpes genitalis vagy más néven HSV-2 vírus okozta herpeszek a nemi aktus során terjednek. A nemi szerveken és környékükön előbukkanó apró hólyagok néhány nap múlva nagyobb hólyagokká egyesülnek, ezután 7-20 nap alatt gyógyuló, heges fekélyekké változnak. Megelőzésükben nagy szerepe van az óvszerhasználatnak, illetve az alkalmi nemi kapcsolatok kerülésének.

herpesz zoszter [szerkesztés]

Az első fertőzés herpesz zoszter vagy más néven varicella-zoster vírussal bárányhimlő az évek múltán esetlegesen megjelenő kiújulás neve az övsömör.

Szövődményei [szerkesztés]


Szövődményei lehetnek súlyosak, mert átterjedhet a szem szaruhártyájára, az agyra vagy a májra – különösen a daganatos, AIDS-es és a súlyos fertőző megbetegedésekben szenvedők esetében –, s ekkor már maradandó károsodásokat okozhat. A szemre átterjedő, kezeletlen fertőzés látászavarokat, látáskárosodást okozhat. A herpes simplex következtében májgyulladás, herpes-hepatitis is kialakulhat. Az agyra átterjedő vírusfertőzés következménye lehet a halálos kimenetelű agyvelőgyulladás, a herpes encephalitis. A súlyos szövődmények a gyermekkori herpeszes megbetegedésekkor is felléphetnek.

A herpesz vírus megtámadhatja az anyaméhben lévő magzatot és az újszülöttet is. Az előbbi esetben általában a méhlepény is megbetegszik. A fertőzésért többnyire az anya nemi szervein is fellelhető un. kettes típusú herpesz vírus a felelős. Legsúlyosabb formájában szepszis lép fel. Megbetegedhet a központi idegrendszer, de enyhébb formájában a csecsemőn is csak bőrelváltozást okoz.

Ha a hólyagocskák felpattannak, gyakori a gennyes felülfertőződés. Veszélyes egy másik szövődmény: a nemi tájékon a hámfosztott herpesz utat nyithat a trepomena pallidum behatolásának, aminek következménye a vérbajos fertőzés. Ilyen esetekben ugyanazon a helyen – néhány hét után – újabb, fájdalom nélküli, tömött duzzanat jöhet létre.

Terjedése [szerkesztés]

2011. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húh, ez nagyon rémisztő! Fel fogom keresni a bőrgyógyászt!
2011. nov. 27. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!