Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bekerülhetett a vérembe a...

Bekerülhetett a vérembe a gomba? A fülemben van eredetileg, fülpiszkálóval viszont úgy megkapartam/megsértettem, hogy vérzett egy kicsit. Nincsen sok gomba benne egyébként, általában csak fülzsírt szoktam 'kiszivattyúzni'.

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezerszer hallhattad már, hogy a fülkagylót mosni kell, nem piszkálni, mert az balesetveszélyes. Egyébként meg a szervezet normális állapotban is tele van gombával, baktériumokkal, bacillusokkal, ez így természetes. Baj akkor van, ha az egyensúlyi állapot felborul. Szóval a mostani "balesetnek" nem lesz semmi káros következménye, bár olyanról még nem hallottam, hogy valakinek gombás a füle, ráadásul te állítólag azt is tudod, hogy kevés. Hát ez mindenesetre furcsa.

Azt viszont tudni kell, miért nem ajánlatos a fültisztító használata. Megsértheted a dobhártyád, vagy az is elég, hogy tisztulás helyett beljebb tolod a fülzsírt, így az ott dugót képez és akadályozza a normál tisztulást, rosszabb esetben fülgyulladást okozhat.

2011. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!