Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy állat, pl: kutya, macska,...

Egy állat, pl: kutya, macska, kecske, ló, ilyenek, hordozhatják az AIDS-t? Normális válaszokat szeretnék!

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az embert megfertőző AIDS vírust (HIV) nem hordozhatják, még a szúnyog sem terjeszti! Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy létezik a macskáknál egy AIDS jellegű betegség, de azt olyan vírus okozza, ami az embert nem fertőzi meg. A válaszomnak hihetsz, ötödéves orvostanhallgató vagyok.
2012. jan. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az első válaszolónak, én meg állatorvos vagyok. :) Az AIDS megbetegedést okozó vírust nem véletlenül hívják Humán Immundeficiencia Vírusnak. Egyébként a "macska-aids"-et előidéző FIV (Feline Immunodeficiency Virus) közeli rokona (egy vírusnemzetség a kettő). De mindegyik fajspecifikus.
2012. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, az orvostanhallgató. Köszönöm, én is tanultam valami újat, a macska AIDS vírus nevét (FIV) nem tudtam. Érdekelne: hasonló a lefolyás a macskákban is, mint a HIV fertőzésben az embernél? (nyirokcsomó duzzanat, leromlás, opportunista fertőzések)? Mennyi idő a túlélés (hónapok, évek)?
2012. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy ezt jobb lenne privátban megbeszélni, mert akkor látnám is a kérdéseid, miközben válaszolok.:) Egyébként a FIV régebbi vírusa a macskának, mint a HIV embernek, ezért a koevolúció miatt kevésbé patogén. Hosszú tünetmentes időszak után első körben nyálkahártyaelváltozásokat okoz (hasonlóak mint az emberben az OHL), aztán daganatos betegségeket, de ez úgy 6-8 évvel a fertőződés után jellemző. 2 szubtípusa ellen egyébként az USA-ban már vakcinát is fejlesztettek ki, ill. Antiretrovirális szereket nem alkalmazunk ellene, csak egy LTCI nevű polipeptidet (Lymphocite T-cell Immune Modulator), ami interleukinok és cd4-es limfociták termelődését serkentik. Szóval a humánhoz elég hasonló a betegség, de azért kedvezőbb a prognózis.
2012. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nem a vírus okozza a nyálkahártya elváltozásait, hanem opportunista fertőzések, mint ahogy emberben az Eppstein-Barr vírus...remélem érthetően fogalmaztam.
2012. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!