Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ekcémára van valami természete...

Ekcémára van valami természetes gyógymód?

Figyelt kérdés
A kézfejemen valószínűleg ekcéma van, nagyon vörös az ujjaim között. Egy barátnőmnek kísértetiesen hasonló a bőre, és neki azt mondta a bőrgyógyász, hogy ekcéma. Travocort 10 mg/g + 1 mg/g krémet írt neki fel, és elmúlt tőle a tünet. Két hét múlvára kaptam időpontot a bőrgyógyászhoz, de addig is megpróbálnám kezelni valami természetes, ekcémai tüneteire való bármivel. Köszönöm a segítséget.
2012. jan. 13. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Az ekcéma az allergia egy fajtája, de ahol ekcéma van, ott gomba is van. De általában soha nem derül ki, mi okozza.

Ha pedig nem tudod kiküszöbölni az okot, csak tüneti kezelés lehet krémekkel.

A húgomnak az Elocom krém vált be, de az receptes, és egyedül a Dove szappan bírja a keze (neki a tenyerén jön ki). Fura, mert az se egy természetes összetételű cucc. Inkább olyan szappant próbálnék ki a helyedben, amiben semmi mesterséges anyag nincs. (Pl. kézművesszappanok)


Viszont: elég hideg van... biztos vagy benne, hogy nem csak kiszáradt vagy kicsípte valami? Vannak kis hólyagok, amik később kisebesednek majd hegesednek? Az ekcéma ilyen.

2012. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez 3. éve jön nekem ki, de mindig csak ősztől tavaszig tart. Olyannyira ki van száradva, hogy az ujjaim között már lángvörös, és néha be is repedezik, picit vérzik. Hámlik is picit. Már több bőrgyógyásznál voltam, de eddig nem sikerült megszüntetni.
2012. jan. 13. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag ez a szappan megszünteti

[link]

2012. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ecetbe áztasd be. Éjszakára pedig kend be citrommal.
2012. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kipróbálom az ecetet és a citromot, de az nem szárítja nagyon? Csak mert nekem hámlik is a bőröm a kezemen. Nem tudom, hogy az az ekcémától van-e. Egyébként voltam bőrgyógyásznál, azt mondta, hogy ekcéma, de az valami szteroidos krém, annyira nem örülök neki.
2012. jan. 23. 21:56
 6/11 anonim válasza:
100%

Az ecet ki fogja szárítani, de a citrom épp ellenkezőleg. Nem szárít. Viszont csípni fog. Hozzá kell szokni.

Kipróbálhatod még a szódabikarbónát és tengeri sót is. A szódabikarbóna viszont vényköteles, szóval háziorvossal fel kell iratni.

2012. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2012. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Az a rossz hírem, hogy az ekcéma egyfajta allergia, tehát valószínűleg többször is elő fog majd jönni életed során. Ha a kezeden van, az általában belső gyulladástól is lehet, figyeld magad, hogy nincs-e megduzzadt nyirokcsomót, esetleg egy általános vizelet-vér vizsgálat is jól jön (és nőgyógyászati, bár nem tudom, lány vagy-e). Ha többször előjön, érdemes figyelni, hogy használtál-e bármilyen új kozmetikumot, vagy van-e olyan étel (pl. tej, savanyított dolgok), amik után rendszeresen kijön, azt kerüld. Lelkiismeretes bőrgyógyász egyébként csináltat allergia-tesztet, de azt csak tünetmentesen lehet.

Természetes gyógymódot én már sokat próbáltam, de nekem sajna eddig csak a szteroid segített (bár van non-szteroid készítmény is, pl Protopic, de azt is csak vényre lehet kapni)

2012. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na meg a mosogatószerekre lehetsz allergiás, mosogass gumikesztyűben
2012. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Igen lány vagyok.

Egyébként kiírt a bőrgyógyász egy allergiatesztet, de oda csak február -a kaptam időpontot. Elég jónak tűnik, mert négy egymást követő napon kell mennem, valamilyen tapasz lesz a hátamra ragasztva.

Nemrég szültem, úgyhogy elég sok vizsgálat volt mostanában (vérvizsgálat, vizelet) az nem mutatott ki semmit. Amúgy éve van ez, és mindig csak ősztől tavaszig tart, tavasszal varázsütésre magától elmúlik, de szeptember hirtelen visszajön. Eddig nem mosogattam kesztyűben, de mivel már nagyon durva a kezem, egy-két hete elkezdtem használni.

2012. jan. 26. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!